Kryetarja e Kongresit Amerikan ia konfirmon Veselit përkrahjen për Kosovën në të gjitha proceset

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë vizitës që po zhvillon në SHBA, ka pasur një takim të veçantë me Kryetaren...

Veteranët shpenzuan afër 40 milionë euro për gjashtë muaj

Veteranët po vazhdojnë t’i shkaktojnë dëm buxhetit të Kosovës. Në prill të këtij viti, Gjykata Themelore e Prishtinës, refuzoi...

Vazhdon kontrabanda në veri, këta janë emrat e kontrabanduesve

Kontrabanda me mallëra që futen ilegalisht nga Serbia në Kosovë, nuk është zhdukur ende, përkundër një aksioni që ndërmori Policia e Kosovës...

Kapet me drogë vajza e Mehmet Krajës, ish-asistentja e presidentes Jahjaga

Para tre ditësh, në Prizren është arrestuar vajza e akademikut Mehmet Kraja, ish-asistentja e presidentes Jahjaga, Gresa Kraja, për posedim të paautorizuar...

Vrasja e 11 vjeçarit, Policia: E dërguam në strehimore, por iku nga aty

Vrasja e 11 vjeçarit në Fushë Kosovë e ka tronditur opinionin në vend. Policia e Kosovës ka bërë të...

Haradinaj emëron Ministrin e ri të Inovacionit dhe Ndërmarrësisë

Kryeministri Ramush Haradinaj e ka emëruar Muzafer Shalën Ministër të ri të Inovacionit dhe Ndërmarrësisë. Këtë e bëri të...

Haradinaj nis polemikat edhe me Veselin: Qëndrimet e ndryshme për taksën e kanë dobësuar...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli lidhur me deklaratën e mbrëmshme për taksën.

Ministria e Pal Lekajt bën dallavere me tenderë dhe ligji shkelet “për hir të...

Disa tenderë të ministrisë së Infrastrukturës janë vënë nën llupen e hetuesisë. Një tjetër tender i realizuar nga kjo ministri mund të...

Kolona të gjata në Merdare e Dheu i Bardhë

Ardhja e mërgimtarëve në Kosovë dhe shkuarja e qytetarëve të Kosovës në pushime ka bërë që të shkaktohen kolona në pikat kufitare.

KOMF kërkon përgjegjësi nga institucionet për vdekjen e 11 vjeçarit

Pak ditë më parë një 11 vjeçar është gjetur i vdekur në Fushë Kosovë. Sipas raportimeve dhe deklarimeve të...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Sulm kibernetik në Bullgari, vidhen të dhënat e 5 mln qytetarëve dhe kompanive

Agjencia e taksave në Bullgari ka rënë pre e një sulmi kibernetik i cili ka vjedhur të dhënat e thuajse çdo shtetasi të...

Britania kërkon nga Rusia që të merr përgjegjësi për rrëzimin e fluturimit MH17

Britania e Madhe ka përsëritur mbështetjen e saj për kërkesat ndaj qeverisë ruse për të "pranuar përgjegjësinë shtetërore për rrëzimin e fluturimit MH17", transmeton...

Audi me veturën më të shpejtë të blinduar në botë

Baza e këtij projekti është Audi RS7 Sportback, i cili kushton 205.000 dollarë. RS7 ka motor 4.0 litra twin-turbo...

Real Madridi i përgjigjet Milanit për Luka Modricin

Luka Modric nuk do të transferohet te Milan. Skuadra italiane ka kërkuar informacione rreth situatës së Luka Modric te...

Telekomi i Kosovës në betejë me falimentimin

Ka tashmë një kohë që Telekomi i Kosovës po përballet me rrezikun e falimentimit. Por, përfaqësues e kësaj kompanie...

Burgim i përjetshëm për El Chapo-n

Joaquín Guzmán Loera, krimineli i njohur si “El Chapo” i cili kontrolloi pjesën më të madhe të tregtisë ilegale të drogës në...

Shkencëtarët zbulojnë një qelizë të veçantë që mund të shërojë problemet me zemër

Shkencëtarët kanë zbuluar një qelizë që jeton në hapësirën që rrethon zemrën dhe që është e aftë të ndihmojë atë të shërohet...