Vdes edhe një pacient me koronavirus në Kosovë

0
Klinika Infektive e QKUK-së ka njoftuar sonte se sot më 09.04.2020 në orët e mbrëmjes, në Njësinë e Kujdesit Intensiv të kësaj...

COVID-19 në Kosovë/ 3882 persona nën mbikëqyrje, grupmoshat më të prekura 20-29 dhe 30-39...

0
Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti i ka prezantuar disa statistika në lidhje me koronavirusin në Kosovë. Hoti...

Vitia tregon orarin e ri të lëvizjes për komunat në karantinë

0
Ministri i Ministrisë së Shëndetësisë së qeverisë në detyrë, Arben Vitia, ka treguar orarin e ri për lëvizje brenda komunave në karantinë....

Masa të reja për Malishevën, qarkullimi kufizohet prej orës 14:00 deri në 6:00 të...

0
Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim për kufizime të reja të lëvizjes së njerëzve në komunën e Malishevës. Nga nesër prej orës...

Detaje të reja për vrasjen në Rahovec: Policia gjeti vetëm disa mbetje të viktimës,...

0
Policia e Kosovës ka dhënë detaje për vrasjen e rëndë në Rahovec, ku vëllai kishte vrarë vëllanë e më pas e kishte...

18 kosovarë vijnë nga Mali i Zi përmes kufirit në Pejë, dërgohen në karantinë

0
Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale – Pejë ka njoftuar se në pikën kufitare në Kullë kanë hyrë në mënyrë të oragnizuar...

6 eurodeputetë letër Kurtit: Zgjedhjet janë hap i nevojshëm për të ecur përpara

0
Gjashtë eurodeputetë i kanë dërguar letër të hapur Kryeministrit Albin Kurti, ku e kanë shprehur mbështetjen e tyre ndaj njerëzve dhe institucioneve...

Shërohet pacientja nga Podujeva, Dumnica dhe Llausha dalin nga karantina

0
Ushtruesi i detyrës së Kryetarit të Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari ka njoftuar për shërimin e plotë të pacientit të dytë të...

Arrestohen 33 persona për mos respektim të orës policore, prin Prishtina

0
Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 33 persona në territorin e Kosovës për mosveprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë pandemisë, shkruan IndeksOnline.

Kurti: Masat kufizuese do të merren varësisht prej gjendjes së komunave

0
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, vizitoi Prizrenin për të dëgjuar kërkesat e kryetarit të komunës Mytaher Haskuka për përballimin e pandemisë.

Artikujt e fundit

Kurti: Të bashkohemi kundër COVID-19 dhe pastaj të shkojmë në zgjedhje

0
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka thënë se do t’i kthejë përgjigje presidentin Thaçi për mandatarit, por që nuk e ka prioritet.

Kurti paralajmëron vizitë edhe në komunat veriore

0
Kryeministri në detyrë Albin Kurti, ka thënë se do të vizitojë të gjitha komunat e vendit për t’i njohur për së afërmi...

Vdes edhe një pacient me koronavirus në Kosovë

0
Klinika Infektive e QKUK-së ka njoftuar sonte se sot më 09.04.2020 në orët e mbrëmjes, në Njësinë e Kujdesit Intensiv të kësaj...

COVID-19 në Kosovë/ 3882 persona nën mbikëqyrje, grupmoshat më të prekura 20-29 dhe 30-39...

0
Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti i ka prezantuar disa statistika në lidhje me koronavirusin në Kosovë. Hoti...

Vitia tregon orarin e ri të lëvizjes për komunat në karantinë

0
Ministri i Ministrisë së Shëndetësisë së qeverisë në detyrë, Arben Vitia, ka treguar orarin e ri për lëvizje brenda komunave në karantinë....

Masa të reja për Malishevën, qarkullimi kufizohet prej orës 14:00 deri në 6:00 të...

0
Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim për kufizime të reja të lëvizjes së njerëzve në komunën e Malishevës. Nga nesër prej orës...

“Terapia intensive s’do jetë për të gjithë”, Suedia gati për më të keqen

0
Pavarsisht qasjes indiferente e cila ua linte në dorë ndërgjegjjes së qytetarëve zbatimin e udhëzimeve për koronavirusin, Suedia po përgatitet për më...