Sivjet pritet të ketë rënie të shitjes së banesave dhe shtëpive

0
Edhe sektori i patundshmërisë në vend është prekur nga pandemia Covid-19 sikur shumë sektorë të tjerë ekonomik. Sektori i...

Qeveria i jep dritën jeshile kredisë 48 milionë dollarësh për ballafaqimin me COVID-19

0
Qeveria në detyrë e Kosovës, me kërkesë të Kryeministrit në detyrë Albin Kurti, ka zhvilluar mbledhje korresponduese (mbledhje elektronike), mbledhja e 29-të e Qeverisë, në të...

Të hyrat nga ATK në kohë pandemie shënojnë rënie për 28.1 për qind

0
Gjendja e krijuar pas shfaqjes së pandemisë COVID-19, ka bërë që të hyrat e Administratës Tatimore të Kosovës të shënojnë rënie për...

Dënohen me 4 milionë euro gjobë 14 kompani të naftës për kurdisje të çmimit

0
4 milionë euro është shuma e dënimeve që Autoriteti i Konkurrencës ua ka shqiptuar 14 kompanive të naftës të cilat kishin manipuluar...

Azemi: Disa kompani private përfituan padrejtësisht nga Pakoja Emergjente

0
Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi, tha se një pjesë dërmuese e kompanive private kanë përfituar...

Bislimi sqaron vonesat e disa pagesave nga Pakoja Emergjente Fiskale

0
Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi tregon se vonesa e pagave e disa punëtorëve nga Pakoja Emergjente Fiskale është...

Mbi 36 mijë biznese e rreth 152 mijë punëtorë aplikuan për të përfituar nga...

0
Janë rreth 152 mijë punëtorë të kompanive të ndryshme private në Kosovë, që deri më sot kanë bërë kërkesë për kompensim të...

​ATK: Mbi 21 mijë kërkesa për të përfituar nga pako emergjente

0
Drejtori i ATK-së, Ilir Murtezaj ka deklaruar se një komision i krijuar ka filluar punën që nga java e kaluar dhe pritet...

Shkarkohet Kryeshefi Ekzekutiv i Telekomit të Kosovës

0
Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve të Telekomit të Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot, mori vendim që t’ia ndërpresë kontratën Kryeshefit Ekzekutiv,...

BQK siguron klientët e Bankës Ekonomike se mjetet e tyre janë të pandikuara dhe...

0
Banka Qendrore e Republikës së Kosovës është informuar me kohë nga Banka Ekonomike lidhur me sulmin kibernetik duke ndikuar në funksionalitetin e...