Revolucionarë të urtë!

Shkruan: Halil Avdulli Një mijë e katërqind vjet më parë, Bilali r.a. dha një shembull të mrekullueshëm të së...

Analisti serb: Kosova nuk është e jona

Para diku dy vjetësh, një kolegë imi më i vjetër, që merret me tema shoqërore-politike mbi të kaluarën e errët të Serbisë, më pyeti...

Kush i pengoi pushtetarët e pasluftës ta ngrejnë një Gjykatë për krimet serbe në...

Nga Fadil Maloku Kush i pengoi pushtetarët e pasluftës ta ngrejnë një Gjykatë për krimet serbe në Kosovë?! Askush!Ata...

Nga Arben HALLUNI/ Turqia një vend më shumë se mik për shqiptarët

-Turqia një popull më shumë se mik për shqiptarët Turqia vazhdon dërgimin dhe shpërndarjen e ndihmave për banorët e...

“Ra ky mort e u pamë”!

Tani kur epilogu i kësaj ngjarjeje thuaj se po përmbyllet, doli në shesh një gjë që ndoshta të gjithë e dinim, por...

Kurti: Unë nuk jam kundër popullit serb, por Serbia është kundër nesh

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se problemi më i madh aktual për Kosovën në rajon është qëndrimi agresiv i Serbisë....

Tullumbacet e Presidentit

Autor: Fidan Mustafa Kohëve të fundit, konferencat bombastike në media nga negociatori i kontestuar gjerësisht nga spektri kosovar, janë shndërruar në tullumbace të shpeshta, si...

Bota nuk mban zi për myslimanët

Shkruan: Daud Noorzai Ky shkrim është publikuar nga e përditshmja më e madhe gjermane, Bild. Autori, Daud Noorzai është një...

Nga Besa ISMAILI*: Fati i Kosovës në Ballkan, çelësi i stabilitetit në Evropë (publikuar...

Si kandidate parlamentare në zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë, unë kam ardhur me qëllim që t’u jap zë të margjinalizuarve, të...

 E drejta ime të analizojë sipas qejfit tim!

E drejta ime të analizojë sipas qejfit tim! Kumtesa e Erdoganit Nga: Husam el-Garajbeh Për herë të parë ndjejë një rënie morale ngase Presidenti i Turqisë, Erdogani,...