Pse Rexhep Qosja nuk e pranoi dekoratën nga Presidenti?

PSE NUK E PRANOJ DEKORATËN E KËTIJ REGJIMI Prej medieve mësova se qenkam i dekoruar me Medaljen Presidenciale në 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës: i...

Kënd po e pengon identiteti shqiptar në tekstet arsimore në Kosovë!?

Shkruan: Fidan Mustafa Debatet e ngritura kohëve të fundit, gjoja mbi tekstet arsimore shkollore me përmbajtje të fjalëve të 'huaja', ngrit edhe njëherë para opinionit...

“Shqiptari i mirë është shqiptari ROBELLIAN”

Opinion nga Mr. Sabri Makolli “Shqiptari i mirë është shqiptari ROBELLIAN”! Një sllogan i atyre që saherë u dha rast historia provuan të na vendosin...

Kurti: Unë nuk jam kundër popullit serb, por Serbia është kundër nesh

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se problemi më i madh aktual për Kosovën në rajon është qëndrimi agresiv i Serbisë....

Parimet e një shoqërie të suksesshme

Shkruan: Abdullah Klinaku Shoqëria jonë si rezultat i ndryshimeve të mëdha shoqërore, ekonomike, kulturore e politike herë pas here futet në labirinthe dhe në rrugë...

ERDOGAN DHE SERBIA

ERDOGAN DHE SERBIA Nga:  Eduart Thartori Keto dite presidenti i Turqise z. Rexhep Tayip Erdogan, beri nje vizite pune ne Serbi. Ne fakt ajo ishte nje...

Më shumë më dhemb ajo që po ndodh në Shqipëri

Nga Armand Hasa Tek po lundroja në rrjetet sociale, kalimthi më rrëmben syri titullin e një artikulli. Ndalem dhe e shikoj. Dikush pyeste nëse ‘Iu...

Amerika (pragmatike) dhe Gjermania (urtake) në Ballkan, (s)kanë interesa antipode

Shkruan: Fadil Maloku - Sociolog Një ndër metodat përmes të cilës mund të analizohen dhe interpretohen besueshëm; shkrimet...

 E drejta ime të analizojë sipas qejfit tim!

E drejta ime të analizojë sipas qejfit tim! Kumtesa e Erdoganit Nga: Husam el-Garajbeh Për herë të parë ndjejë një rënie morale ngase Presidenti i Turqisë, Erdogani,...

PROPAGANDA E STILIT MILLOSHEVIQIAN

Shkruan: Nexhmedin Ademi Ka disa ditë që në opinionin publik shqiptarë është duke u përmendur rreziku i “ekstremizmit dhe radikalizmit islamik” në Luginë të Preshevës....

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

OKB bën thirrje për respektimin e të drejtave të njeriut në Kashmir

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres ka bërë thirrje për respektimin e të drejtave të njeriut në rajonin Xhamu dhe Kashmir,...

Trump shpërndan fake-video për Ilhan Omar, ligjvënësja: po më rrezikon jetën!

Presidenti Donald Trump përdori Twitter-in për të ndarë një video të edituar dhe krijuar nga një komedian konservator, i cili e akuzon...

SHBA krah Arabisë Saudite: Nuk do tolerojmë sjelljen kërcënuese të Iranit

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Shtetet e Bashkuara e mbështesin të drejtën e Arabisë Saudite për të mbrojtur veten...

Afganistan, droni amerikan vret dhjetëra civilë

Dhjetëra civilë druhet se kanë humbur jetën në një sulm të një droni amerikan mëngjesin e sotëm në Afganistanin lindor afër maleve...

KQZ: Lista zyrtare e votuesve në Kosovë është 1,937,869

Lista përfundimtare e votuesve për zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës përmban 1,937,869 emra të votuesve.

Aksion i Policisë kundër lojërave të fatit, pesë të arrestuar për bixhoz të paligjshëm

Policia e Kosovës po vazhdon me aksionet e saja kundër lojërave të fatit. Dje, në Ferizaj, janë arrestuar pesë...

E vetmja me notën 10 në mjekësi, nuk zgjidhet në asnjërën prej 3 lëndëve,...

Shqipdona Lahu, studentja e cila kishte përfunduar Fakultetin e Mjekësisë më notën maksimale 10.0 nuk ka arritur të zgjidhej asistente në asnjërën...