Ramazani pa Xhami dhe Teravi 2020

0
Pejgamberi i Zotit, Muhammed Mustafa, ka thënë se: “….me fillim të agjërimit prangoset shejtani…”. Por, ja që janë paraqitur shejtanë të ndryshëm...

Letër nga karantina – Fëmijët me aftësi të kufizuar janë përherë të mbyllur, por...

0
Nga: Rijad Mehmeti Ditët po ecin ngadalë, nuk ju gënjejë. Afër vetës kam gjithë familjen dhe gjithçka që më...

Qosja e quan “komplot parlamentar” rrëzimin e Kurtit, sulmon ashpër partitë që e përkrahën...

0
E rrëzuan Qeverinë e ndryshimit! E rrëzuan Qeverinë e shpresës! E rrëzuan Qeverinë e ndryshimit dhe të shpresës pa i lejuar t’i...

Paga e avokatit të Telekomit më e madhe se e Pilotit të NASA-s

0
Publicisti Halil Matoshi thotë se paga vjetore që e ka marrë avokati i Telekomit, Gazmend Nushi është më e madhe se paga...

Vjosa Osmani ndërmjet dy zjarreve

0
Shkruan: Milazim Krasniqi Albin Kurti po e luan këtë lojë me Vjosa Osmanin për një arsye të fshehtë, ai...

Festivalet që po organizohen në Kosovë janë projekte për zhveshje nga identiteti

0
Shkruan: Bayram Pomak Çdo ditë në Kosovë po shfaqen festivalet të reja. Pothuajse në çdo qytet po organizohet nga...

Paradë “Krenarie”, ylberi pa ngjyra

0
B. K. Miniri Im bir: “Mami, a janë këto dy burra populli i Lutit a.s ?“Unë: “Jo Mami, nuk...

Kurti: Liderët po pasurohen ndërkaq në Kosovë çdo i dyti është i papunë

0
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në Ditën e të Drejtave të Punëtorëve ka thënë se në Kosovë çdo i...

President, re nga provimi historik!

0
Shkruan: Fadil Maloku Është një thënie e Xh. Orvelit, ku thuhet që; "Nëse, mendimet e prishin gjuhën, atëherë,...

Ish-ministri Agani përmes një letre jep fakte që e sqarojnë “padrejtësinë e bërë ndaj...

0
Ish-ministri i Shëndetësisë, Ferid Agani, pas shpalljes fajtor dhe dënimit me 2 vjet e gjysmë burgim nga Gjykata Themelore në Prishtinë, i...