Muslimanët nuk janë të imunizuar ndaj problemeve të shëndetit mendor!

Muslimanët nuk janë të imunizuar ndaj problemeve të shëndetit mendor! Shkruan: Sara Tofiq Heshtja nuk mund të ndihmojë vuajtjet tona. Myslimanët nuk janë imun ndaj...

6 pyetjet bazike për luftën në Siri

Më poshtë është një analizë e Washington Post, se si filloi, pse u bë aq e komplikuar dhe çfarë mund të ndodhë më pas. Nga...

Dy shqiptarë një fjali fare të thjeshtë e kuptojnë krejt ndryshe nga njëri-tjetri!

Shkruan: Ilmi Rexhepi Po marrim një tekst konkret dhe të freskët që ta analizojmë si dy shqiptarë, njëri i Shqipërisë e tjetri kosovar, e kuptojnë...

Më shumë më dhemb ajo që po ndodh në Shqipëri

Nga Armand Hasa Tek po lundroja në rrjetet sociale, kalimthi më rrëmben syri titullin e një artikulli. Ndalem dhe e shikoj. Dikush pyeste nëse ‘Iu...

Unë kam një ëndërr… Martin Luther King

Shkruan: Abdullah Klinaku Martin Luther King, u vra me 4 prill 1964. Vetëm tre vite pasi që u vra Malcolm X. Që të dy u...

Ju ende nuk e dini se çka është kapja e shtetit!

Shkruan: Birol Urcan Si patriot turk kam për detyrë dhe obligim që ta luftoj Lëvizjen Gylen në të dy shtetet të cilave u takoj, ose...

Perandoria Osmane na shpetoi dikur, sikurse NATO ne vitin 1999

Nga profili i Salih Kabashi Kur erdhën turqit në Kosovë shqiptarët nuk ishin zot shtëpie. Besoj se kjo nuk do shumë mana. Ishim mysafir në...

Fjala magjike e Haradinajt “nuk e di” që zgjidh çdo problem

Nga: Rijad Imeri Nuk e di pse jam Musliman! Nuk e di kush janë Zëvendësministrat! Nuk e di ku qëndrojnë Kufinjtë e Kosovës! Nuk e...

Masakra e Tivarit në kujtesën e disa prej atyre që e përjetuan (FOTO)

Dr.Nuridin AHMETI Prilli muaji i masakrës së Tivarit 1945 Pa mëdyshje, njëra nga ngjarjet më tragjike në historinë e popullit shqiptar është edhe Masakra e Tivarit....

KRAVATA NË XHEP (2)

Nysret Simnica - Shuli - Babi, pse e ke hequr kravatën, ku e ke lënë?! - Ne xhep e kam! - Kravata nuk është për xhep, ma...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
158AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Haradinaj: Në Vatikan jam për ta kërkuar njohjen e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Vatikan ku është takuar me Atin e Shenjtë, Papa Françeskun dhe me Sekretarin...

Pasaporta më e fuqishme në botë

Sipas Indeksit të Pasaportave të Henley, pasaporta më e fuqishme në botë në vitin 2018, u bë ajo e Japonisë e cila mund të...

Zyra e Auditorit shpalos mangësitë e projekteve në Agjencinë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale

Zyra Kombëtare e Auditimit në Kosovë ka bërë publike të gjeturat e saj në institucionet publike. Nga të gjeturat e kësaj Zyre në Agjencinë për...

Imamët në pritje të dritës së gjelbër nga AKI-ja për fillimin e ligjëratave në...

Në bazë të një memorandumi të bashkëpunimit mes Bashkësisë Islame të Kosovës dhe Ministrisë së Drejtësisë, 20 imamë do të mbajnë ligjërata fetare nëpër...

Korrektimi i vijës kufitare me Malin e Zi, brenda dy vjetësh

Qeveria e Kosovës beson se korrektimi i vijës kufitare me Malin e Zi do të bëhet para afatit të parashikuar brenda dy vjetësh. Zyrtarë...

SHBA, gjobë 36,6 milionë dollarë për përhapje të zjarrit në pyll

I riu i cili është akuzuar për përhapje të zjarrit pyjor në shtetin Oregon të SHBA-ve gjatë vitit të kaluar, dënohet me gjobë prej...

BB aprovoi 400 milionë dollarë për projekte në Turqi

Këshilli i Drejtorëve Ekzekutiv të Bankës Botërore sot ka aprovuar kredi prej 400 milionë dollarë për lehtësimin e qasjes në financimin e projekteve në...