Si të ruani ngjyrën e xhinseve

0
Xhinse të zbehta, këpucë kamoshi të pista që ngjajnë si të vjetra, njolla vaji në rroba? Tashmë të gjitha këto probleme e kanë një...

Ekstremitetet e motit, më të ndjeshme në hemisferën veriore

0
Valët e të nxehtit përvëlues dhe përmbytjet do të jenë edhe më ekstreme në hemisferën veriore, sepse ngrohja globale i bën tendencat e motit...

Tetë arsye se përse tërë kohën ndiheni të lodhur

0
A ndjeheni të lodhur vazhdimisht? Epo, nuk jeni të vetmit. Çdo i dyti amerikan raporton se ndjehet vazhdimisht i lodhur gjatë javës, dhe zbulimet...

A do ta komplikojë procesin e liberalizimit, presidenca rumune e BE-së

0
Më 1 janar pritet që Rumania të marrë presidencën e radhës të Bashkimit Europian. Kjo rrethanë nuk po shihet të jetë në favor të Kosovës,...

Taksa 100%, 100 milionë euro humbje Serbisë

0
Nesër bëhen tre muaj prejse është vendosur taksa ndaj mallrave serbe dhe boshnjake. Më 6 nëntor 2018 kishte filluar të aplikohet taksa...

Vizitat vendimtare për taksën

0
Vizita në Kosovë e nënsekretarit për Çështje Politike në Departamentin Amerikan të Shtetit, David Hale, këtë të premte dhe të shtune, si...

Ish-ushtari i UÇK-së i lodhur me Kosovën: Bëra mbi 100 aplikime për punë, as...

0
Shumë familjarë të politikanëve të cilët janë aktualisht në pushtet janë rehatuar në pozita të ndryshme të punës nëpër institucione publike. Posta...

Shtëpia Muze e heroit Hasan Ramadani rrezikon të shembet, më shumë se 20 vjet...

0
Pavarësisht vlerës që mbart, kjo shtëpi për më shumë se 20 vite është pa përkujdesje institucionale. Shtëpia “Qëndresë”, e...

Edhe pse u akuzua për korrupsion, Bashota me krenari thotë se do ta rikthejë...

0
Kryetari i rizgjedhur i Degës së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Klinë, Sokol Bashota, është shprehur i bindur se në zgjedhjet...

Policia jep detaje për mbytjen e 10 vjeçarit tek Drini i Bardhë

0
Një 10 vjeçar ka humbur jetën dje, pasi kishte rënë në ujërat e lumit Drini Bardhë. 10 vjeçari, derisa...