Muzikanti Yusuf Islam u kërkon muslimanëve të gjejnë rolin e tyre të humbur

Yusuf Islam, muzikati britanik dhe edukatori me famë botërore ka deklaruar se bota muslimane duhet të zhvillojë ndjenjën e vet të besimit dhe ambicies,...

Profesionet që pritet të kërkohen e paguhen më shumë në 2019-në

Viti 2019 sapo ka hyrë dhe secili ka ambiciet e veta. Një punë më e mirë, një kërkesë për rritje page, apo një ngritje...

Nxënësit as sot nuk vijojnë mësimin, vazhdon greva e përgjithshme në arsim

Të gjithë mësimdhënësit në Kosovë do të vazhdojnë sot grevën. Kjo gjë u bë e ditur nga Sindikata e Bashkuar për...

Avokati nga Turqia ofron mbrojtje falas për të akuzuarit nga Gjykata Speciale

Kryetari i Komisionit për marrëdhënie ndërkombëtare të Dhomës së Avokatëve të qytetit turk Sakarya, avokati Gani Toçoğlu, sot në Prishtinë u...

Kërkohet raport i detajuar për shpenzimet marramendëse të 11 vjetorit të pavarësisë

Deputeti i pavarur, Korab Sejdiu, ka kërkuar raport të detajuar nga ministri i Financave, Bedri Hamza për shpenzimet që qeveria ka bërë...

Së shpejti Ligji për Qeverinë, çka do të ndodhë me numrin e ministrive dhe...

Reformat në Kosovë po vlerësohen si progres i lartë nga qeveritë dhe partnerët më seriozë ndërkombëtarë. Ministri i jashtëm...

Në të gjitha xhamitë e Kosovës u bën lutje për viktimat e aktit terrorist...

Sot, në të gjitha xhamitë e Kosovës, me vendim të Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, hytbeja e e namazit të xhumasë...

280 persona humbën jetën në aksidente komunikacioni dy vitet e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHP), përmes një njoftimi për media, ka shprehur shqetësimin e thellë lidhur me numrin e...

Mohimi i krimeve gjatë luftës shihet si fyerje ndaj viktimave

Ballkani perëndimor, rajon që ka përjetuar luftërat më të përgjakshme në Evropë që nga mbarimi i Luftës së Dytë botërore, njihet si...

Ndalimi i zyrtarëve serbë nga BIA, Kosova paralajmëron sanksione për Serbinë

Dje, këshilltari për Komunitete i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, Srdjan Jovanoviq, njëherësh anëtar i Partisë Liberale Serbe të Kosovës, është ndaluar...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Peshqit ngordhin nga helmimi në Drinin e Bardhë

Një dukuri aspak e këndshme është duke ndodhur në lumin Drini në Prizren Aty peshqit...

Kjo është Kryesia e re e LDK-së që nesër zgjedh kandidatin për kryeministër

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm, nga ku është zgjedhur edhe Kryesia e re e partisë.

Samiti i G7-s pritet me tensione

Nga mosmarrëveshjet tregtare ShBA-Kinë te protestat në Hong Kong, samiti i udhëheqësve të G7-s pritet të karakterizohet nga tensioni. Presidenti, Emmanuel Macron, mikpritësi i...

Zjarret në Lezhë dhe Gjirokastër, Meta kërkon koordinim të shpejtë të institucioneve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaron se është duke ndjekur me shumë shqetësim situatën aktuale të shkaktuar nga përhapja masive e zjarreve në disa...

Kanadaja kundër kthimit të Rusisë në grupin G8

Kanadaja ka kundërshtuar idenë që Rusia të kthehet në grupin G8, duke theksuar se ajo nuk duhet të mirëpritet përsëri derisa të tregojë...

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtij personi të rrezikshëm

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmë në gjetjen e një personi të rrezikshëm i cili dyshohet për përdorim të armëve dhe vjedhje...

Kjo është përgjigja e kompanisë “Pastrimi” pas aksidentit në Prishtinë

Një kamion i kompanisë “Pastrimi” në Prishtinë ka shkaktuar aksident, ku janë lënduar tre persona dhe janë dëmtuar nëntë vetura.