SBASHK-u nuk i kompenson orët e humbura, ministria paralajmëron masa

Greva në arsim ka hyrë në javën e dytë. Nga 14 janari, të gjitha institucionet e arsimit të mesëm dhe fillor, me vendim...

Vitin e kaluar u asgjësuan afër 150 mijë kilogramë mish i prishur

Informata e një qytetarit se disa persona po blejnë lopë të ngordhura e po i bëjnë gati për treg, ka dërguar deri...

Një kroate në Prizren pranon islamin

Të premten pas namazit të xhumasë, në Zyrën e Bashkësisë Islame në Prizren, në prezencën e Kryetarit të BI-së, Besim ef. Berisha,...

Gjykata Themelore në Pejë, i cakton një muaj paraburgim personit që shiste mish të...

Gjykata Themelore në Pejë, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurit Sali Shkuliqi, për shkak...

Jasharaj paralajmëron javë të vështirë për grevistët: Duhet të përgatitemi

Në ditën e pestë të grevës së mësimdhënësve, Sindikata e Pavarur të Arsimit të Shqipërisë ka ardhur për t’i mbështetur kolegët e...

Ismet Tara thotë se nuk i duhet avokat për ta mbrojtur në Hagë luftën...

Ndonëse pa dëshirën e tij është emëruar komandant i Brigadës 124 të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ismet Tara thotë se ka luftuar...

Zbehen shpresat për heqjen e vizave në 2019-n

Pritshmëritë e Kosovës se BE-ja do ta heqë regjimin e vizave po zbehen dhe një ndjenjë tradhtie po dëmton besimin e vendit...

2 milionë euro – vlera e mallit nga Serbia dhe Bosnja që u lirua...

Në mbledhjen e fundit, qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin me të cilin përjashtohen nga taksat mallrat me origjinë nga Serbia dhe...

Avokati: Askush nuk e di vendndodhjen e ish-komandantit të UÇK-së të ftuar nga Gjykata...

Avokati Natal Bullakaj ka folur lidhur me klientin e tij, Remzi Shalën, i cili në Gjykatën e Prizrenit po gjykohet për krime...

Hoxha: Fotografitë e Ivanoviqit të vrarë janë autentike, kamerat nisën të punojnë 1 minutë...

Nesër bëhet një vit nga vrasja e politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq. Sot mediat serbe kanë publikuar dy fotografi në të cilat...