Për 400 masakra në Kosovë nuk u dënua askush edhe pas 20 vitesh

0
Në 20 vjetorin e masakrave në fshatrat Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është organizuar akademi përkujtimore.

Raporti: Finlanda vendi më i lumtur në botë, ja kush janë 7 shtetet e...

0
Finlanda është vendi më i lumtur në botë, sipas Raportit Botëror të Lumturisë në 2019. Dhe kjo ndodh për shkak të mënyrës...

“Jetimat e Ballkanit” do të investojnë mbi 60 mijë euro në Spitalin e Prizrenit

0
Shoqata Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, të udhëhequr nga hoxha dhe humanisti Halil Kastrati, do të investojë në renovimin e Spitalit të Përgjithshëm...

Koalicioni LDK-LVV, vështirë i mundshëm

0
Pavarësisht propozimit të Lëvizjes Vetëvendosje që dy partitë më të mëdha opozitare, LDK-ja e LVV-ja, të garojnë së bashku në zgjedhjet e...

Serbia vazhdon të armatoset, blen sisteme të sofistikuara anti-ajrore nga Rusia

0
Armë nga Rusia kanë arritur sot në Serbi. Një aeroplan që brenda kishte sisteme anti-ajrore “S1” ka arritur sot në aeroportin...

Gjobë deri në 2 mijë euro për personat fizikë e deri 8 mijë atyre...

0
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka treguar sa do të jenë gjobat për mosrespektim të Urdhëresave dhe Vendimeve në kuadër të masave...

VIDEO – Pse është e rëndësishme Al Aksaja për muslimanët?

0
Trazirat e fundit që po ndodhin në Jerusalem kanë shqetësuar jo vetëm banorët lokal, por të gjithë besimtarët musliman që e dinë vlerën e...

“Davosi në Shkretëtirë” nisi nën hijen e bojkotit të gjerë ndërkombëtar

0
Konferenca e Iniciativës së Investimeve në të Ardhmen (FII), e njohur si “Davosi në Shkretëtirë”, nisi në kryeqytetin saudit Riad nën hijen e një...

Të rinjtë kosovarë sytë nga konkurset e punës në Evropë

0
Shtetësia e Kosovës po braktisët me të madhe nga vet qytetarët e saj, ku vetëm për një periudhë 10 mujore dorë nga ajo kanë...

Taksa 100%, bllokon dialogun Kosovë-Serbi

0
Ekipi Negociator Qeveritar i formuar para më shumë se një muaji asnjëherë nuk ka arritur të takohet deri më tani me palën...