Gjykata refuzon padinë e SBASHK-ut, lë në fuqi vendimin e MASHT-it për kompensimin e...

Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti për Çështje Administrative, ka refuzuar si të pabazuar padinë e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe...

Ekipi antikushtetues, dorëhiqet Shpend Ahmeti

Bashkëkryesuesi i Ekipit Negociator, Shpend Ahmeti ka reaguar pasi Kushtetuesja e shpalli këtë ekip antikushtetues. Ahmeti i cili është...

FSK me paradë ushtarake do të nderojë “Epopenë e UÇK-së”

Sot do të mbahet ceremonia ushtarake në nderim të 21-vjetorit të “Epopesë së UÇK-së”. Në kazermën “Adem Jashari” sot...

Për një javë ATK-ja mbylli 11 lokale të lojërave të fatit

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), ka njoftuar se brenda një jave ka mbyllur 11 lokale të lojërave të fatit.

Shqetësuese: Për dy vjet dhjetë persona kanë bërë vetëvrasje nëpër burgjet e Kosovës

Dy raste të vetëvrasjeve kanë ndodhur brenda më pak se një muaji në burgjet e Kosovës. Sipas njoftimeve nga Shërbimi Korrektues i...

Deklaratat e Thaçit për bashkim kombëtar, analistët i quajnë populiste

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se po krijohen edhe rrethanat e reja, të cilat sipas tij, ofrojnë bashkimin e Kosovës...

Punësimet mbi baza partiake e kanë degraduar administratën

Njohësit e çështjeve politike i kanë bërë thirrje krerëve të institucioneve të vendit që ta ndalojnë punësimin mbi baza partiake.

Kuriozitete shkencore mbi stuhitë e fuqishme oqeanike

Stuhitë oqeanike krijohen kur temperatura e ajrit në një zonë është e ndryshme nga ajo e zonës pranë saj. Ajri i ngrohtë ngjitet lartë...

Përdorimi i dinarit serb po i shkakton humbje buxhetit të Kosovës

Në territorin e Republikës së Kosovës nuk mund të paguash me dollarë, franga e lira, por jo larg Prishtinës mund të blesh produkte me...

Kurti kujton demarkacionin: 8,200 hektarë tokë për një karrige kryeministri

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka kujtuar Marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e Zi, e cila u realizua një vit më parë.

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Keqmenaxhimi solli “Trepçën” në gjendje pa rrugëdalje

Shyqyri Sadiku, i cili ka ngrirë pozitën e kryesindikalistit të “Trepçës” pasi është caktuar drejtor i Prodhimit në “Trepçë”, ka thënë se...

Bedri Hamza refuzoi pagën me rritje, por mori 8 mijë euro mëditje

Bedri Hamza nuk është ministër i Punëve të Jashtme. Gjatë dy vjetëve ai e ka menaxhuar kuletën e shtetit, nga e cila...

Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool. Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një...

Cakaj: Nuk do të kursejmë asnjë përpjekje për të mundësuar çeljen e negociatave për...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka njoftuar se sot ka qenë i ftuar i posaçëm në...

Kanada, oficeri i sigurisë ka ofruar shitjen e sekreteve

Një kompani kanadeze në hije që shiste telefona celularë të koduar për kriminelët, nxiti një reagim zinxhiror që çoi në arrestimin e...

Vodhën sekretet shkencore në spital, çifti kinez e pëson keq në SHBA

Një çift kinezo-amerikan është arrestuar dhe përballet me akuzat se kanë vjedhur sekrete shkencore nga një spital pediatrik në Ohajo. Ky është...

Sulm vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në Kabul, 22 të vdekur

Si pasojë e një sulmi vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në kryeqytetin afgan Kabul, jetën humbën 22 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).