Pse Kur’ani e përmend dëgjimin para shikimit? Ja zbulimi fenomenal shkencor!

Njeri është i rrethuar nga argumente të pafundme që të dërgojnë tek besimi në Krijuesin e Gjithësisë. Trupi jonë është një ndër argumentet e...

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse vetëm për 9 ditë hiqni dorë nga sheqeri…

Heqja dorë nga sheqeri për vetëm 9 ditë mund të përmirësojë ndjeshëm shëndetin e njerëzve, thotë një studim i ri. Studimi, i botuar nga gazeta...

Si të largoni lythat…

Lythat janë rritje të lëkurës të shkaktuara nga një infeksion virale specifikisht nga virus i(virusi human papilloma). Ato janë një lezion i lëkurës, të cilat...

Përzieni vazelinën me këtë përbërës dhe shikoni se çfarë do të ndodhë me lëkurën...

Dëmtimi i enëve të gjakut për gjithëfarë arsyesh na lë me shenja në lëkurë që brenda 7 ditëve ndryshojnë ngjyrë nga vjollcë, në të...

Ndërtohet ura më e gjatë në botë

Ura më e gjatë në botë e ndërtuar në det në Kinë është afër përfundimit. Ura 55 km e gjatë lidh Hong Kongun, Makaun dhe...

Pse nuk duhet të buzëqeshni në fotografinë e pasaportës

Fotot e pasaportës rrallëherë janë të mira, e kjo për shkak të rregullave strikte që aplikohen. Kur dilni në foto për pasaportë duhet t’i mbani...

Cilat sëmundje mund të mirren nga tualetet publike?

Marrja e infeksioneve apo sëmundjeve nga banjot publike është frika më e madhe e njeriut. Përdorimi i këtyre të fundit edhe mund të shmanget, por...

Kjo lule në Kosovë është më e vlefshme se ari (Foto)

“Çmimi i shafranit varion, ku prodhuesit francez e shesin rreth 56-60 euro gramin. Ne kemi gjetur çmim deri në 250 euro për gram" Lule shafrani,...

Pse duhet të vendosni aspirinë në lavatriçe?

Ju të gjithë e urreni faktin kur rrobat tuaja të bardha marrin një ngjyrë gri pas disa larjesh. Përpjekja për të gjetur një mënyrë...

Si t’i menaxhoni nivelet e stresit

Nëse nuk jeni një person i qetë, atëherë normalisht se sado që ju thonë tjerët të qetësoheni apo të ndaloni së brengosuri, thjesht s’do...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Merkel apel kundër ekstremizmit të djathtë në përvjetorin e “Valkyrie”

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka bërë thirrje qytetarëve gjermanë të kundërshtojnë qasjen ndaj ekstremizmit të djathtë gjatë ceremonisë së 75-vjetorit të atentatit më...

Arrestohet një serb për krime lufte në Kosovë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës,  ka bërë të ditur se të shtunën gjatë ditës është arrestuar i pandehuri G.S., i nacionalitetit serb,...

Vdes një person në Prishtinë pasi u sulmua tek shkallët e nënkalimit

Policia e Kosovës njofton se sot në ora 17:51 ka pranuar një informatë për një rrahje tek nënkalimi i rrugës “Bill Clinton” në...

PSG do Dybala në vend të Neymar

Paris Saint-Germain e kanë identifikuar Paulo Dybala-n si zëvendësim i Neymar në rast se braziliani largohet nga klubi, sipas raportimeve nga The Mirror.

Rreziku nga ataku kardiak, evitoni kontaktin direkt me ujin e ftohtë

 Gjithmonë gjatë periudhës së plazhit janë të shumtë personat që humbasin jetën kur futen në det, për shkak të kontaktit të menjëhershëm me ujin...

Pas dorëheqjes së Haradinajt, të gjithë presin vendimin e presidentit Thaçi

Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajtnga pozita...

Veseli: Dorëheqja e Haradinajt ishte personale, zgjedhjet janë të pashmangshme

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se partia e tij është e gatshme për zgjedhje, madje tha se ato...