Mohimi i krimeve gjatë luftës shihet si fyerje ndaj viktimave

0
Ballkani perëndimor, rajon që ka përjetuar luftërat më të përgjakshme në Evropë që nga mbarimi i Luftës së Dytë botërore, njihet si...

Kosova “pushton” ekonomikisht Serbinë

0
Taksa e vendosur ndaj produkteve të Serbisë dhe të Bosnjë e Hercegovinës në fund të vitit që lamë pas për herë të...

Lagjen e Boshnjakëve, rrëfimi i të mbijetuarit Ragip Azemi

0
Ragip Azemi që 20 vite, çdo mëngjes e viziton këtë vend, për të përkujtuar masakrën që forcat serbe bënë mbi shqiptarët, këtu...

Prokurorët e Hagës vazhdojnë intervistimet, ende asnjë aktakuzë

0
Kanë kaluar 3 muaj prej se njëri nga ish-eprorët e UÇK-së në Zonën Operative të Pashtrikut, Sabahajdin Cena u intervistua nga Zyra...

Në Samitin e Berlinit të bëhet e qartë se territori i Kosovës nuk negociohet,...

0
Takimi mes liderëve të Ballkanit Perëndimor, i cili është organizuar nga kancelarja gjermane, Angela Merkel, si dhe presidenti francez, Emanuel Macron, po...

Hahn kërkon pezullimin e taksës ndaj Serbisë

0
Komisioneri për Zgjerim nga Bashkimi Evropian Johannes Hahn, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi ka thënë se është më se e rëndësishme...

Gripi i derrave, ende i pranishëm në Kosovë

0
Përpos gripit të derrave, për gjashtë muaj në Kosovë afër 55 mijë qytetarë kanë qenë të prekur edhe nga gripi sezonal.

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi – a mund të jetë brenda saj edhe...

0
Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për...

Samadraxha – fshati që po braktiset nga të rinjtë

0
Lufta ka dy dekada që ka përfunduar, por ajo e përditshmërisë për një punë e jetë më të mirë, ende vazhdon të...

Reka: Serbia do të njohë Republikën e Kosovës brenda 2-3 vjetëve

0
Hapja e kapitullit të 35 të Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, do të bëjë që Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës brenda...