Franca, shteti kyç që s’do t’i mundësojë Kosovës liberalizmin e vizave

Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për...

Tetë lobuesit më të mëdhenj të pavarësisë së Kosovës, pozita e parë për Bill...

“Blic”ka publikuar një përmbledhje të lobuesve më të mëdhenj të pavarësisë së Kosovës. Portali serb “Blic” ka publikuar një...

Namazi është i nevojshem si uji dhe ajri në jetën e njeriut

Namazi nuk është diçka e lejuar si gjërat e jetesës, që kush do i vepron dhe nuk ka shpërblim për të, e kush i...

Shamia nuk është për njerëz të përsosur

Shamia nuk është për njerëz të përsosur. Njerëzit e përsosur nuk ekzistojnë. Nëse ka diçka që më acaron, është pikërisht kur i dëgjoj njerëzit...

Çfarë bëjnë njerëzit e mençur para gjumit?

Ajo çfarë bëni para gjumit, flet shumë për karakterin tuaj. Këmbëngulja për të fjetur menjëherë pasi jeni shtrirë nuk është mënyra e duhur. Sado të...

Si ndikon në organizëm çokollata e bardhë?

Nuk do ta besonit, por çokollata e bardhë ndikon në masë të madhe në shëndetin e njeriut. Është vërtetuar se nëse çokollatës së bardhë...

Pse nuk duhet të buzëqeshni në fotografinë e pasaportës

Fotot e pasaportës rrallëherë janë të mira, e kjo për shkak të rregullave strikte që aplikohen. Kur dilni në foto për pasaportë duhet t’i mbani...

Ja katër mënyra për t’u ballafaquar me stresin

Çdo njeri vuan nga stresi herë pas here, por për disa është fenomen i përditshëm që ndikon seriozisht në kënaqësinë e tyre për këtë...

DHURATA 12 MILJE DET (PO A THA SA TOKË?!?)

Nga: Prof.Dr Ismail Bardhi Po e filloj këtë shkrim me një përsëritje të asaj që mjaft është shkruar dhe diskutuar nëpër revistat e mëparshme:çka është...

Rruga e Kombit s’është autostradë dhe nuk mund të tarifohet

Nga 17 shtatori i këtij viti nis tarifimi në autostradën Milot-Morinë. Privilegje do të gëzojnë vetëm invalidët e punës dhe shtresat në nevojë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Facebook do të lançojë kriptovalutën e saj

 Rrjeti social Facebook njoftoi se në vitin 2020 do ta lançojë në treg kriptovalutën e saj, transmeton Anadolu Agency (AA).

Xhaka, alternativë e Atletico Madridit

Atletico Madrid po konsideron Granit Xhakën si një zëvendësim të mundshëm të Rodri, me këtë të fundit që po kërkohet nga Manchester...

Zyra e BE-së kundër projektligjit për financimin e partive

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Natalya Apostolova ka dal me një deklaratë për media ku përkrah protestën e shoqërisë...

Bie nga sistemi ky shërbim i “Google”

Aplikacioni ‘Google Calendar’ ka rënë totalisht nga sistemi, duke lënë njerëzit pa përcaktuar ndonjë orar. Aplikacioni dhe faqja e...

Për pesë muaj, Policia ua ndalon vozitjen 2 mijë e 500 personave

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke vazhduar me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun...

Haradinaj thotë se taksa nuk e ka bllokuar liberalizimin: Kushtet janë përmbushur

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës. Ai...

Shteti jep para për veriun e Mitrovicës pa e ditur se çka u bë...

Zyra Kombëtare e Auditorit ka publikuar të gjeturat për Komunën e Mitrovicës veriore. Në këtë komunë Auditori ka hasur...