Në Kosovë ka më shumë kisha për kokë banori sesa xhami!

A e dini se në Kosovë ka më shumë kisha për kokë banori se xhamia! Në Kosovë sot përveç përbuzjeve të shumta që u...

Tetë arsye se përse tërë kohën ndiheni të lodhur

A ndjeheni të lodhur vazhdimisht? Epo, nuk jeni të vetmit. Çdo i dyti amerikan raporton se ndjehet vazhdimisht i lodhur gjatë javës, dhe zbulimet...

“Davosi në Shkretëtirë” nisi nën hijen e bojkotit të gjerë ndërkombëtar

Konferenca e Iniciativës së Investimeve në të Ardhmen (FII), e njohur si “Davosi në Shkretëtirë”, nisi në kryeqytetin saudit Riad nën hijen e një...

FSK-ja do të jetë forcë profesionale sipas standardeve të NATO-s

Ditë më parë, në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës, janë votuar projektligjet për transformimin e FSK-së në ushtri. Deputetët e pozitës dhe opozitës me...

Shqetësuese, për 10 vjet 387 vrasje në Kosovë

Numri i vrasjeve në një shtet të vogël siç është Kosova vazhdon të jetë shqetësues dhe ofron pasiguri tek qytetarët. Përgjatë vitit 2017, nga muaji...

Feja në Arabinë Saudite, nga prosperiteti në humbje?

Ahmed al-Raisouni Për më shumë se gjysmë shekulli, Arabia Saudite falë potencialit të saj të madh të naftës, pasurisë dhe pozitës së saj gjeo-fetare, ka...

Serbia në panik! Kosova tani më afër anëtarësimit në INTERPOL

Ardhja e një personi në krye të Interpolit nga një vend i cili e njeh pavarësinë e Kosovës do të thotë shans i madh...

Numri i vogël i azilkërkuesve favorizon liberalizimin e vizave për kosovarët

Rënia e numrit të azilkërkuesve kosovarë në vendet evropiane vlerësohet si argument favorizues për Kosovën në procesin e liberalizimit të vizave, pasi arsyeja kryesore...

Kosova nën ethet e liberalizimit të vizave, kjo është sfida e fundit

Vendimmarrja nga Këshilli i Ministrave për heqjen apo jo të vizave për Kosovën, mbetet faza më problematike për vendin tonë. Çështja e liberalizimit të vizave...

“Të paktën 15 kompani amerikane do të investojnë miliarda dollarë në Turqi”

Kryetari i Shoqatës Turko-Amerikane të Biznesmenëve (TABA-AmCham), Ali Osman Akat, ka deklaruar se të paktën 15 kompani amerikane në nivelin holding do të investojnë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

VV: Presidenti t’i shpallë zgjedhjet e reja, në të kundërtën e shpërbëjmë Kuvendin

Glauk Konujfca ka thënë se nuk do të pranojnë të zvarriten procedurat për caktimin e datës së zgjedhjeve parlamentare.

Shtyhet për disa orë fluturimi i Haradinajt për në Hagë

Është shtyrë fluturimi i Ramush Haradinajt për në Hagë. Kryeministri në detyrë raportohej se do të udhëtonte me fillim...

3 vite kimioterapi dhe operacione, e reja mëson se diagnoza ishte e gabuar

Sarah Boyle, iu nënshtrua kimioterapisë dhe një mastektomie të dyfishtë pasi u diagnostikua gabimisht me kancer në gji. 28...

Trump: Afganistanin brenda një jave e fshij “nga faqja e dheut”

Presidenti Donald Trump tha të hënën se ai mund ta fitojë luftën në Afganistan brenda një jave, por nuk dëshiron të vrasë...

Haradinaj para nisjes në Hagë: Luftëtarët e lirisë gjithmonë ishin të rreshtuar me të...

Kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj është nisur për në Aeroportin e Prishtinës nga ku do të niset për në Hagë.

Kosova përballë zgjedhjeve pa reformat e filluara para 8 vjetëve

Kosova po shkon drejt zgjedhjeve të reja pa përmbyllur reformën zgjedhore, e cila ishte iniciuar në vitin 2011. Mungesa...

Jakup Krasniqi niset për në Hagë

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, njëherësh ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, është nisur drejt Holandës ku është thirrur...