Periudha ideale për të vizituar këto 10 qytete evropiane (Foto)

A po kërkoni të largoheni dhe të shijoni magjinë e dimrit në një vend pak të vizituar nga turistët? Nga Pirenejtë në Skandinavi, këto qytete...

Kremi me limon dhe mjaltë që mbyll çdo lloj plage

Kremi me limon dhe mjaltë që mbyll çdo lloj plage Mund të jeni gërvishtur diku pa dashje, të keni prerë dorën teksa gatuani apo të...

Kërpudhat magjike kundër depresionit

Një zbulim i ri nga studiuesit e Imperial College London ka arritur në përfundimin se konsumimi i Kërpudhave magjike ndihmojnë pacientët me depresion që...

Nuk duhet të vishni asnjëherë këpucë pa çorape

Të veshësh këpucët pa çorape është një ndër trendet më të dëmshme për shëndetin sipas ekpertëve e nëse ju e ktheni këtë në një...

Si duhet t’i mbroni sytë nga kompjuteri?

Mjafton të mendosh që vetëm me dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që...

Ja cilat do jenë punët më të kërkuara në të ardhmen

Karriera dhe e ardhmja është një ndër pikat ku shumë njerëz përqendrohen, por nuk arrijnë të bëjnë zgjedhjen e duhur. Sipas studimeve nga Univesiteti i...

Disa lloje të pijeve që duhet pirë para gjumit…

Është shumë i rëndësishëm detoksifikimi gjatë gjumit, sepse atëherë trupi juaj krijon inde të reja rigjeneruese. Sipas mjekësisë tradicionale kineze, mëlçia, organi kryesor për detoksifikim...

Ja 6 gjërat që duhet t’i eliminoni mënjëherë në dhomën e ndenjës!

Merrni në konsideratë eliminimin e këtyre 6 gjërave në dhomën e ndenjës, e tëra që do të ndjeni është vetëm një lehtësim dhe krijimin e...

Mësohet kur do të ndërrohet ora

Llogaritja dimërore e kohës fillon fundjavën e ardhshme, kur të shtunën ndaj të dielës në orën tre pas mesnate shigjetat e orës do të...

Pse Kur’ani e përmend dëgjimin para shikimit? Ja zbulimi fenomenal shkencor!

Njeri është i rrethuar nga argumente të pafundme që të dërgojnë tek besimi në Krijuesin e Gjithësisë. Trupi jonë është një ndër argumentet e...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Deri në orë 13:00, kanë dalë në votime 20.45% të votuesve në Maqedoni

Deri në orë 13.00, në 75.57% të vendvotimeve kanë dalë në votime 20.45% të votuesve apo gjithsej 284 942 votues.

Arabi Saudite, parandalohet sulm terrorist ndaj një stacioni policor

Policia saudite ka vrarë 4 persona të armatosur dhe parandaloi përpjekjen e tyre për të sulmur stacionin e policisë në veri të...

Trofeu i Premier Ligës po e ndjek Liverpoolin, udhëton nga Anfield në Cardiff City

Mediumi anglez Sky Sports e ka ekspozuar sot trofeun e Premier Ligës angleze në ambientet e...

Protesta e parë e Vetëvendosjes, të premten para Prokurorisë

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar se të premten e ardhshme, në orën 15, do të nisin protestën e...

Reka: Zgjedhjet paralajmërim për një faqe të re në Maqedoninë e Veriut

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim...

Libi, vriten 10 ushtarë të Haftarit në luftime

Të paktën 10 ushtarë të gjeneralit Khalifa Haftar, përfshirë një komandant u vranë në përleshjet e...

Erdoğan: Sulmet terroriste në Sri Lankë, kundër gjithë njerëzimit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, nëpërmjet llogarisë së tij në Twitter ka dënuar sulmet terroriste ndaj kishave dhe hoteleve...