Zbehen shpresat për heqjen e vizave në 2019-n

Pritshmëritë e Kosovës se BE-ja do ta heqë regjimin e vizave po zbehen dhe një ndjenjë tradhtie po dëmton besimin e vendit...

2 milionë euro – vlera e mallit nga Serbia dhe Bosnja që u lirua...

Në mbledhjen e fundit, qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin me të cilin përjashtohen nga taksat mallrat me origjinë nga Serbia dhe...

Avokati: Askush nuk e di vendndodhjen e ish-komandantit të UÇK-së të ftuar nga Gjykata...

Avokati Natal Bullakaj ka folur lidhur me klientin e tij, Remzi Shalën, i cili në Gjykatën e Prizrenit po gjykohet për krime...

Hoxha: Fotografitë e Ivanoviqit të vrarë janë autentike, kamerat nisën të punojnë 1 minutë...

Nesër bëhet një vit nga vrasja e politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq. Sot mediat serbe kanë publikuar dy fotografi në të cilat...

Rama: Nuk ka Shqipëri të Madhe, kjo që po bëjmë është për një kufi...

ryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se me hapjen e zyrës doganore të Kosovës në Portin e...

Zbulohet skenari i rrezikshëm i Hashim Thaçit, për Kosovën

Ish-udhëheqësja e dialogut me Serbinë, Edita Tahiri, është e befasuar me përbërjen e Ekipit negociator.Ky ekip, sipas saj, përveç që është jo...

Shpenzojnë miliona euro dhe rrugët nuk pastrohen

Nuk kanë mjaftuar 17 milionë euro që rrugët e vendit të pastrohen gjatë reshjeve të borës. Kompanitë për pastrimin e rrugës paguhen miliona...

Rritja masive e këshilltarëve të kryeministrit dhe zv-kryeministrave, abuzim i buxhetit të Kosovës

24 këshilltarë politik, 11 zëvendës-kryeministrat. Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) reagon ndaj nxjerrjes së Rregullores 30/2018 përmes së cilës Qeveria rrit...

BE-së s’i intereson se kë e dërgon Kosova në Dialog, kërkesë e vetme është...

Vizita e parë në Bruksel e Delegacionit të Kosovës për dialog me Serbinë, prej kur ky delegacion ishte zyrtarizuar në Kuvendin e...

Serwer: Shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë nuk është më si opsion

nalisti amerikan dhe eksperti i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, thotë se është e mundur të zgjidhet çështja e Kosovës dhe Serbisë,...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...

Rama: Frika nga drejtësia e ka kthyer opozitën në kamikaze

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka lëshuar sërish akuza për opozitën gjatë fjalimit të mbajtur në bashkinë e Gramshit, për votimet e 30...

Serbia paralajmëron hyrjen masive të mallrave serbe në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq është shprehur sot se qeveria e Serbisë do të fusë mallra serbe në Kosovë – me çdo...

A do ta refuzojnë arabët marrëveshjen për Palestinën, siç e refuzoi Sulltani Osman?

Politikani veteran libanez Walid Joumblatt ka nxjerrë një krahasim ndërmjet reagimit të Perandorisë Osmane ndaj ofertës së themeluesit të Cionizmit Theodor Herzl...

Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...

10 mijë persona të vdekur brenda një viti në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar statistikat e vdekjeve në Kosovë për vitin që lamë pas. Burimi...