Flet Kadri Veseli: S’kam ftesë dhe nuk jam duke shkuar në Hagë

Kadri Veseli, kryetari i Kuvendit të Kosovës, ka thënë se lajmin për intevristimin e tij nga Gjykata Speciale nuk është i vertetë.

Urimi i hershëm për liberalizimin e vizave

Urimi i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për siç ka hënë ai, ‘liberalizimin e vizave’, nuk ua ka kthyer shpresat shumë qytetarëve...

Maqedonia vazhdon ta shfrytëzojë taksën 100%, përpunon grurin serb dhe e fut në Kosovë

Kosova ka importuar grurin në masën më të madhe nga Serbia, por që nga nëntori i vitit 2018, kur Qeveria e Kosovës...

Eskalimi i protestës në Shtërpcë, Policia: Nuk u përdor dhunë vetëm sprej

Policia e Kosovës ka njoftuar për protestën dhe bllokimin e rrugës që është bërë sot rreth orës 10:00, në Shtërpcë.

BIK: Muaji i Ramazanit nis të hënën

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka njoftuar besimtarët myslimanë dhe gjithë opinionin e gjerë se Muaji i Ramazanit fillon ditën e...

Ministri Lluka e pranon: Telekomi i Kosovës është në prag të falimentimit

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka thënë sot se Telekomi i Kosovës është në prag të falimentimit.

Dy të dyshuarit e kthyer nga Siria mbesin në paraburgim

Dy persona të kthyer nga Siria ende po vazhdojnë të mbahen në paraburgim. Gjykata e Apelit duke vendosur në dy raste të ndara,...

S’ka pikë kthese për vizat

Qytetarët e Kosovës do të vazhdojnë të presin edhe më tej për heqje të vizave. As gjatë Samitit të...

Shqiptarët protestojnë para Ambasadës serbe në Uashington, kërkojnë drejtësi për krimet e luftës në...

Të mbijetuarit e dhunës në Kosovë dhe familjarë të viktimave, si edhe përfaqësues të komunitetit shqiptaro-amerikan, mbajtën të martën pasdite një protestë...

Ekspertët amerikanë dhe evropianë: Mos ndryshimi i kufijve në Ballkan, mesazhi i Samitit të...

Ekspertët amerikanë dhe evropianë të çështjeve të Ballkanit thonë një prej mesazheve më të forta që përcolli takimi i nivelit të lartë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Përurohet objekti i qendrës edukativo-kulturore, donacion nga Kuvajti

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, të martën ka pritur në takim drejtorin e OJQ-së “Komiteti për Evropë dhe Amerikë për...

INTERPOL-i, vetëm një dështim i radhës për politikën e jashtme të Kosovës

Kosova edhe këtë vit ka dështuar të bëhet pjesë e Organizatës Ndërkombëtare të Policisë, INTERPOL. Kjo është bërë e...

Neymar një muaj nuk do të mund të luaj futboll

Sulmuesi brazilian Neymar, i klubit francez Paris Saint-Germain (PSG), do të qëndroj një muaj larg fushës për shkak të lëndimit të marrë,...

Haradinaj kërkoi shtyrjen e votimit të Kosovës në INTERPOL

Kosova e ka tërhequr aplikacionin për anëtarësim në INTERPOL. Kjo është konfirmuar përmes një komunikate për media nga Zyra...

Marrëveshje e re për Brexit? Britania dhe BE nisin bisedimet në Luksemburg

Britania e Madhe dhe Bashkimi Europian ende nuk kanë mund të realizojnë një marrëveshje për ndarjen mes tyre. Ndërkohë, pas dështimeve të...

Kryeministri i Bullgarisë dënoi racizmin në futboll

Kryeministri i Bullgarisë Boyko Borissov ka dënuar sjelljen raciste të tifozëve të vendit të tij në futboll, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në veten e parë: Si e pranova Islamin nga golat e Muhamed Salah

Si një person që dashuron futbollin, tashmë e kam gjetur dikë që më inspiron me të vërtetë. Do të doja shumë që...