Mbiemri Krasniqi më i përhapuri në Kosovë, Ramadani në Maqedoni, Hoxha në Shqipëri

Mbiemri Krasniqi më i përhapuri në Kosovë, Ramadani në Maqedoni, Hoxha në Shqipëri Një nga faqet më të mëdha të statistikave në të gjithë botën,...

Ramazani po afrohet, ja si ti përgatisni fëmijet tuaj për një muaj të paharruar...

Ramazani është afër dhe për ata që janë prindër, ky muaj sjellë edhe një kënaqësi shtesë: Ndarjen e kësaj kohe të vyeshme me fëmijët...

Kur korrupsioni arrin të zhdukë 15 miliardë dollarë diamante

Ish-Presidenti i Zimbabve Robert Mugabe ka dëshmuar para një komisioni parlamentar hetimor më 9 Prill mbi zhdukjen e një sasie diamantesh, me vlerë totale...

Mos e vendosni kurrë kuletën në xhepin e pasëm, ja pasojat (Foto)

Shumë njerëz që e vendosin kuletën në xhepin e pasmë të tyre por mjekët japin edhe arsye të tjera përse nuk duhet të mbahet...

Dy vetot e OKB-së që u kushtojnë shumë rëndë muslimanëve

Rusia me veton e saj ndaj rezolutës për Sirinë ku vriten civilët mbron regjimin e presidentit sirian Bashar al-Asad ndërsa poashtu civilët palestinezë paguajnë...

Kush e vrau Almirin?!

Kush e vrau Almirin?! Tanimë te gjithë e dimë se Almirin e vogël 4 vjeçar e vrau krimineli Boban Iliq, i cili e shtypi me...

6 APOSTUJT E GYLENIT NË KOSOVË

  Arrestimi dhe deportimi i 6 shtetasve turq në Kosovë nga Policia e Kosovës që erdhi si rezultat i një bashkëpunimi ndërmjet AKI-së dhe Shërbimit...

Masakra e Tivarit në kujtesën e disa prej atyre që e përjetuan (FOTO)

Dr.Nuridin AHMETI Prilli muaji i masakrës së Tivarit 1945 Pa mëdyshje, njëra nga ngjarjet më tragjike në historinë e popullit shqiptar është edhe Masakra e Tivarit....

Dritat e forta të veturave moderne po shkaktojnë aksidentet

Dritat e forta të veturave moderne janë duke u konsideruar si rreziku më i ri nëpër rrugë, pasi po dezorientojnë përkohësisht shoferët, thuhet në...

Një letër e Gjergj Fishtës nga Stambolli

Dr.Nuridin Ahmeti Poeti, kleriku Gjergj Fishta (1871- 1940), ishte i njohur edhe si autori i shumë veprave letrare, dhe sidomos u bë i njohur me...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Pendarovski dhe Siljanovska në balotazh

Sipas rezultateve të para të publikuara në faqen e internetit të KSHZ-së, prej 95,00 % e votave të numëruara, kryeson...

Numërohen 82 për qind e votave, gara bëhet edhe më e ngushtë

KSHZ deri tani ka përpunuar 82.74 për qind të votave. Vazhdon të jetë e ngushtë gara mes Stevo Pendarovskit dhe Gordana Siljanovskës.

70% e votave të numëruara: Reka mirë, Pendarovski në epërsi ndaj Siljanovskës

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në web-faqen e saj ka publikuar rezultatet e para nga zgjedhjet për kryetar shteti, njofton...

Publikohen rezultatet e para të zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë Veriore

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në web-faqen e saj ka publikuar rezultatet e para nga zgjedhjet për kryetar shteti.

Komediani Zelenskiy fitoi bindshëm zgjedhjet presidenciale në Ukrainë

Komediani ukrainas, Volodymyr Zelensky, pa përvojë politike ka fituar në zgjedhjet e balotazhit duke u bërë presidenti i ardhshëm i Ukrainës.

Punët e papërfunduara rrezikojnë fëmijët në kryeqytet

Prishtina, që nga paslufta vazhdon të ndërtohet pareshtur. Por, kompanitë që merren me ndërtimin e infrastrukturës rrugore jo rrallë...

Heqja e vizave, kërkesa e vetme unike e Kosovës në Berlin

Takimi i Berlinit, në të cilin, më 29 prill, do të mblidhen liderët e Ballkanit Perëndimor dhe ku nikoqir do të jenë kancelarja...