Ja arsyet pse zgjoheni shpesh natën

Problemet kronike me gjumin janë të ndërlidhura me fibrilacion atrial të përkohshëm, por edhe me çrregullimet e rrezikshme të ritmit të zemrës, tregon një...

Ja 10 arsyet pse duhet të heqim dorë nga pijet e gazuara

Në Amerikë, një person konsumon mesatarisht 1.892.706 kg pije të gazuara çdo vit. Disa persona pranojnë se gjatë ditës konsumojnë më shumë pije me...

A duhet t’i ruani këpucët në kuti?

Sapo blejmë një palë këpucë të reja, mezi presim t’i nxjerrim nga kutia apo jo? Me siguri ju ndodh të gjithëve. Por a është mënyra...

Sa Dëmtohet Zemra dhe Organizmi pa mëngjes

Keni ngrënë mëngjes sot? Nëse jo, atëherë duhet të dini diçka serioze. Shumë njerëz mendojnë se ngrënia e mëngjesit është pa shije dhe një humbje...

DR. Ismail Bardhi: BESIMI ËSHTË LIRI E SHPIRTIT

INTERVISTË INTERVISTË ME TEOLOGUN, PROF. DR. ISMAIL BARDHI BESIMI ËSHTË LIRI E SHPIRTIT Kohërat kanë ndryshuar, por kjo nuk nënkupton që ne duhet t’i dorëzohemi këtij...

Feja në Arabinë Saudite, nga prosperiteti në humbje?

Ahmed al-Raisouni Për më shumë se gjysmë shekulli, Arabia Saudite falë potencialit të saj të madh të naftës, pasurisë dhe pozitës së saj gjeo-fetare, ka...

A ndikon dështimi në INTERPOL në procesin e liberalizimit të vizave?

Kosova sot dështoi të bëhet anëtare e INTERPOL-it. As në votimin e parë e as në të dytin, nuk u arritën dy të tretat...

Rruga e paqartë drejt liberalizimit të vizave

Në vitin 2018, ka ekzistuar shansi më i mirë që të ketë një skenar pozitiv për vendimmarrje nga mekanizmat e Bashkimit Evropian për liberalizimin...

Në qershor vendimi i BE-së viza

“Unë dua të shpresoj se pavarësisht rezervave që kanë disa shtete anëtare të BE-së, në qershor do ta kemi vendimin nga BE-ja...

Policia në aksion, arreston 23 persona dhe shqipton mbi 1 mijë tiketa trafiku

Policia e Kosovës, ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme janë arrestuar 23 persona. Vetëm në 24 orët e fundit, Policia e Kosovës...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Hollandë- Vritet avokati i një dëshmitari shtetëror

Një avokat hollandez është qëlluar për vdekje jashtë shtëpisë së tij në Amsterdam. Krimi ishte brutal-shkruan policia. Derk Wiersum,...

Ish-deputetja e PDK-së intervistohet sot nga Gjykata Speciale

Ish-deputetja e PDK-së, Safete Hadërgjonaj, sot pritet të intervistohet nga Gjykata Speciale në cilësinë e dëshmitares. Siç ka konfirmuar...

Palmer e thotë shkurt e qartë: Qeveria e re duhet ta largojë taksën dhe...

Matthew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, thotë se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan.

Zjarr në një fabrikë të kimikateve në Stamboll

Një zjarr i madh shpërtheu në një fabrikë të kimikateve në Stamboll të mërkurën, duke plagosur dy zjarrfikës, raporton Anadolu Agency (AA). 

Ndalohet qarkullimi i gjithë trenave, shkak arrestimi i shoferit ku vdiq e mitura

Kryesia e Sindikatës së Pavarur të Hekurudhave – Trainkos, ka njoftuar se të enjten nga ora 05:00 do të ndalohet qarkullimi i...

Sokol Bashota kthehet nga Haga: Gjykata Speciale më ofroj marrëveshje që do dëmtonte kauzen...

Sokol Bashota, ish-zëvendëskomandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-s, ështëë kthyet mbrëmë nga Haga. Bashota është ballafaquar me Prokurorinë...

Senatori amerikan thotë se nuk ka BE për Serbinë pa e njohur Kosovën, përmend...

Senatori amerikan, Chris Murphy i cili së bashku me senatorin tjetër, Ron Johnson kanë vizituar Kosovën dhe Serbinë, ka shkruar në lidhje me vizitën...