“Garda” e kundërligjshme e Pal Lekajt

0
Zyrtarë pa kontrata e me kontrata të kundërligjshme janë evidentuar në ministrinë e Infrastrukturës dhe Transportit që drejtohet nga Pal Lekaj. Këto...

Kolona të gjata në Merdare e Dheu i Bardhë

0
Ardhja e mërgimtarëve në Kosovë dhe shkuarja e qytetarëve të Kosovës në pushime ka bërë që të shkaktohen kolona në pikat kufitare.

Frika e Speciales – fshihet identiteti i prokurorëve të Hagës

0
Aktivizimi i Gjykatës Speciale me ftesat për të dyshuarit e dëshmitarët të cilët në të kaluarën kanë qenë pjesë e Ushtrisë Çlirimtare...

Koalicioni LDK-LVV, vështirë i mundshëm

0
Pavarësisht propozimit të Lëvizjes Vetëvendosje që dy partitë më të mëdha opozitare, LDK-ja e LVV-ja, të garojnë së bashku në zgjedhjet e...

Halil Kastrati ndërton edhe shtatë shtëpi në Drenas

0
Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, sot ka nënshkruar marrëveshje të bashkëfinancimit me organizatën bamirëse “Jetimët e Ballkanit”, përkatësisht me Hoxhë...

Partitë politike kritikohen për mospërputhje të sloganeve me programet partiake

0
Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë priten të mbahen më 6 tetor ndërkaq edhe para shpalljes së kësaj date, partitë politike, që nga...

Rama në SHBA në ceremoninë e ndërrimit të komandës së shefit të Shtabit të...

0
Komandanti i Forcës së Sigurisë të Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama, me ftesë të Departamentit të Mbrojtjes të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

Mungesë e grurit në Kosovë, bujqit thonë se nuk po kanë fitim ta mbjellin

0
Bujqësia edhe sot e kësaj dite nuk e gëzon tretmanin që duhet ta ketë. Edhe këtë vit po vazhdon trendi i rënies...

Ambasada e Kosovës në Gjermani ka një njoftim të rëndësishëm për qytetarët që kërkojnë...

0
Ambasada e Kosovës në Gjermani nëpërmjet një njoftimi bën të ditur se të gjithë shtetasit nga Kosova që synojnë punësimin në Gjermani...

NE “DUAM” TË JAPIM TERRITOR, POR VALLË A DUAN ATA TË NA JAPIN DIÇKA?!?

0
Ismail Bardhi Në një shkrim timin të shkruar së fundmi të titulluar “Demarkacioni...” , fjalia e fundit ishte: mos u habitni se këta që flasin...

Artikujt e fundit