Haradinaj tregon planin e serbëve për destabilizimin e veriut: Po inskenohet katastrofë humanitare

Beogradi zyrtar, së bashku me strukturat paralele në Kosovë po tentojnë të paraqesin një katastrofë humanitare në veri të vendit.

Bizneset përfitojnë nga taksa, pësojnë qytetarët

Janë bërë shtatë muaj, qysh nga vendosja e taksës 100 për qind ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina.

Tri kërkesat e BE-së për vizat

Zyrtarë të Bashkimit Evropian (BE) kanë kërkesa të posaçme për Kosovën. Për një vendim përfundimtar pozitiv për liberalizim të...

Haradinaj: Nëse udhëzimi për homologim shkel ligjin, anulohet menjëherë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nëse Udhëzimi Administrativ që rregullon fushën e homologimit të automjeteve, i nxjerrë nga Ministria...

Darkë e fshehtë në Berlin për Asociacionin me kompetenca ekzekutive

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është kritikuar në vazhdimësi për mungesë transparence. Jo rrallëherë është aluduar edhe për...

Pozitë e opozitë, zyrtarët e lartë shtetërorë që kanë aktakuza

Largimi i Besim Beqajt nga posti i ministrit, Agim Çekut nga pozita e zëvëndësministrit, dhe disa zyrtarëve të tjerë të PDK-së, po...

Haradinaj nderon humanistin Halil Kastrati, e vlerëson punën e “Jetimave të Ballkanit”

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim themeluesin e shoqatës bamirëse, “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati.

Largimi i zyrtarëve me aktakuza, Apostolova: Partitë tjera ta ndjekin shembullin e PDK-së

hefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova, ka reaguar pas vendimit të kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit që t’i largojë...

Serbia vazhdon propagandën kundër anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL edhe në vendet afrikane

Serbia edhe më tutje është duke vazhduar propagandën e saj kundër anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL. Politikanët serbë janë...

Kosova orienton tregtinë nga shteti i Turqisë

Marrëveshja për Tregti të Lirë në mes Kosovës dhe Turqisë, e ratifikuar këto ditë nga autoritetet e Kosovës, sipas përfaqësuesve të bizneseve...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Qeveria Haradinaj mund të bjerë në vjeshtë?

Qeveria “Haradinaj” mund të bjerë në vjeshtën e sivjetme dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Analistët politikë thonë se është...

Grasso: Gjendja e sigurisë në Kosovë është e qetë, ja pse mbrëmë fluturoi helikopteri...

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso ka zbuluar arsyen pse mbrëmë një helikopter fluturoi mbi komunat veriore të Kosovës. Zëdhënësi i KFOR-it në Kosovë,...

Kuvendi mban dy seanca të jashtëzakonshme

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot mban dy seanca të jashtëzakonshme. Seanca e parë është thirrur lidhur me...

Temperatura të larta edhe sot

Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit do të jenë të qëndrueshme edhe sot duke krijuar kushte...

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...