Përrallat e Batonit, apo Batoni u bë përrallë në shtëpinë e vet

Nga: Dr.Musa Vila Ditë më parë në emisionin e tij,Batoni publikisht tha se Hoxhallarët në Xhamia tregojn përalla,dhe megjithatë janë të frekoentuar më shumë se...

Ja 3 gënjeshtrat që ia themi vetes vazhdimisht

Jeta është një lojë e vazhdueshme ku ne fshehim gjëra dhe luftojmë për të zbuluar të vërtetën. Është shumë e vështirë ta imagjinosh jetën...

Antibiotiku më të mirë që mund ta përgatisni vetë

Shafrani, uthulla e mollës, hudhra, qepa dhe rrepat janë produkte ushqimore të jashtëzakonshme dhe njëkohësisht edhe antibiotikë. Përdorimi i secilit prej tyre sjell benefite të mëdha...

Cilët persona e kanë të ndaluar konsumimin e hudhrës…

Për shumë vite, hudhra, përdoret si mjet terapeutik për shumë sëmundje, dhe së fundmi janë zbuluar dhe vetitë e saj mbrojtëse ndaj sëmundjeve të...

Si të kërkoni një favor?

Gjithsecili ofron favore në situata të ndryshme të jetës së tij, nëse dikush mban derën hapur dhe ju ndihmon, apo ju prezanton një klient...

Çfarë është pagjumësia?

Pagjumësia (Insomnia) është një problem i shpeshtë i gjumit, i cili mund të ndikojë në kualitetin tuaj të jetës. Njerëzit me insomnia kanë probleme të...

Ja disa këshilla për menaxhimin e parave

Sa herë iu kanë thënë se kursimi i parave është një gjë e mirë? Specialistët e financave rekomandojnë të kurseni para çdo muaj, por...

Si ndikon stresi në pamjen tuaj fizike

Stresi është shkaktari kryesor i shumë problemeve shëndetësore, duke nisur që prej depresionit dhe deri te sëmundjet kardio-vaskulare. Stresi i ndodh të gjithë njerëzve, por...

Pse j`u skuqet fytyra kur ndihemi në siklet?

Ne skuqemi kur adrenalina zgjeron kapilarët në të cilët qarkullon gjaku në lëkurë. Disa shkencëtarë e lidhin këtë reagim me një mekanizëm të “sulmit...

Si ndikon në organizëm çokollata e bardhë?

Nuk do ta besonit, por çokollata e bardhë ndikon në masë të madhe në shëndetin e njeriut. Është vërtetuar se nëse çokollatës së bardhë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
93AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Rrahje mes simpatizantëve të PDK-së dhe AKR-së nëMitrovicë

Festa në Mitrovicë ka eskaluar në dhunë fizike mes sipmatizantëve të dy partive. Në Mitrovicë janë rrahur mes vete simpatizantë të PDK-së dhe AKR-së. Për këtë...

Pesë veturat më të përdorura nga grupet mafioze

Jemi mësuar të shohim në filma aksion se si bandat kriminale dhe ato mafioze, përdorin pajisje të avancuar dhe vetura të shpejtë për të...

Si të largoni thartirën në lukth

Gjetja e shkaktarit të aciditetit është çelësi i shërimit të tij. Ky acid shkon deri në ezofag dhe shkakton ndezje dhe iritim, gjë që mund...

KQZ jep detaje për problemet teknike

Zëdhënësi i Komisionit Qendror Zgjedhor, Valmir Elezi ka dhënë detaje për problemet teknike në faqen e KQZ-së sa i përket publikimit të rezultateve të...

Shpend Ahmeti: E kemi ruajt dhe rritë votën

Kandidati nga Vetëvendosje për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë që ia kanë dalë të arrijnë synimin e tyre në këtë garë. Ahmeti tha...

A janë të sigurta për t’u ngrënë vezët me njolla gjaku?

Shumica e njerëzve shqetësohen nga fakti kur shohin vezë me njolla të kuqe si gjaku, dhe shpesh qëndrojnë të dyshimtë se a duhet vërtetë...

Në nivel vendi, kjo është partia me më së shumti vota

Në ora 19:00 u bë mbyllja e vendvotime në 38 qendrat e votimeve në Kosovë. Pas përmbyllje së votimeve në vend dolën edhe rezultatet e...