Letra emocionuese që Jusuf Kardavi i shkroi bijës së tij të burgosur në Egjipt

Bija ime e vogël Ola... Drita e syve të mi, zemra ime, fara e mirësisë që e mbolla në kopshtin e shpirtit tim. Për...

Rrobat mos i thani në shtëpi, ky është rreziku që ato sjellin për shëndetin...

Tharja e rrobave rekomandohet të bëhet në ajër të pastër, edhe nëse jashtë temperaturat janë në minus. Tharja e rrobave gjatë dimrit në mjedis të...

Keshilla për ata që vuajnë nga pagjumësia

A duhet të flemë njësoj gjatë gjithë jetës sonë? Ne shpenzojmë një kohë të madhe të jetës duke fjetur. Foshnjat flenë praktikisht 24 orë...

OBSH jep alarmin e obezitetit, këto janë shifrat shqetësuese për fëmijët

Më shumë fëmijë do të jenë mbipeshë sesa nënpeshë, nëse trendet e këtilla globale vazhdojnë, thonë ekspertët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Paralajmërimi i OBSH-së...

Hoteli luksoz që ngjanë me një jaht gjigant

Harbour Hotel që është ndërtuar në portin e Hampshire të Anglisë, nga jashtë duket sikur jaht gjigant, e ngjashme me lundrat që janë të ankoruara...

Ja pse mjalti është antibiotiku natyral më i mirë

Më në fund shkencëtarët e kanë zbuluar pse mjalti është antibiotiku më i mirë natyral. Kjo mrekulli , është edhe më e fuqishmja se...

Ja 10 arsyet pse duhet të heqim dorë nga pijet e gazuara

Në Amerikë, një person konsumon mesatarisht 1.892.706 kg pije të gazuara çdo vit. Disa persona pranojnë se gjatë ditës konsumojnë më shumë pije me...

Një mënyrë e thjeshtë si të lironi vetë këmbët nga toksinat

Disa qese të vogla shëruese, që vendosen poshtë thembrave kanë qenë popullore në Japoni për qindra vjet. Efektet e tyre duket të jenë po...

LGBT, një komunitet që ka nevojë për ndihmë

Shkruan: Avni Tafili Nuk duhet t'i sulmojme. Nuk sulmohet nje komunitet nevojtar, i semure, i devijuar, i lajthitur. Jo t'i luftojme, por te luftojme semundjen...

Ja qytetet më stresuese në botë

Mënyra moderne e të jetuarit në qytete të mëdha ka ngritur nivelin e stresit të cilit banorët i janë ekspozuar. Hulumtimet e reja kanë përfshirë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Shqipëria e nis me humbje rrugëtimin në Euro 2020, mposhtet nga Turqia

Kombëtarja e Shqipërisë nuk e ka nisur siç duhet rrugëtimin e saj për kampionatin evropian 2020. ‘Kuq e zinjtë’...

Ezani këndohet drejtpërsëdrejti në radion dhe televizionin shtetëror të Zelandës së Re

Në xhumanë e parë pas sulmit terrorist ndaj dy xhamive në qytetin Christchurch të Zelandës së Re, ku u vranë 50 besimtarë...

Në të gjitha xhamitë e Kosovës u bën lutje për viktimat e aktit terrorist...

Sot, në të gjitha xhamitë e Kosovës, me vendim të Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, hytbeja e e namazit të xhumasë...

Aksidentohet Kryetari i Komunës së Podujevës Agim Veliu, kjo është gjendja e tij

Në Podujevë sot ka ndodhur një vetaksident në të cilin ishte i përfshirë edhe krytari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu.

Agjenda e kombëtares së Kosovë

Kombëtarja e Kosovës në futboll, pas barazimit spektakolar me Danimarkën, ndeshjen e radhës do ta luaj kundër Bullgarisë. Ndeshja...

Bastisje në 33 qytete të Kosovës, mbyllen 35 lokale të lojërave të fatit

Policia e Kosovës, së bashku me Doganat e Kosovës dhe Agjensionin Tatimor të Kosovës kanë kryer një operacion...

Jamie Shea për sulmet e NATO-s mbi Serbinë, 20 vjet më pas: Bombardimet kanë...

Jamie Shea ishte fytyra e NATO-s, të cilën audienca botërore më shpesh kishte mundësinë të shihte. Bëhet fjalë për njeriun...