Afro 35 mijë persona në Kosovë janë përdorues të drogave

Rreth 35 mijë persona llogaritet të jetë numri i përdoruesve të substancave narkotike në Kosovë. Mosha mesatare e atyre që abuzojnë me...

E bija e Hamëz Jasharit rrëfen për masakrën e 5 marsit: Kur e kujtoj...

E bija e Hamëz Jasharit, Besarta Jashari në kohën e luftës ka qenë vetëm 10-vjeçare. Ajo është e mbijetuara...

FSK me paradë ushtarake do të nderojë “Epopenë e UÇK-së”

Sot do të mbahet ceremonia ushtarake në nderim të 21-vjetorit të “Epopesë së UÇK-së”. Në kazermën “Adem Jashari” sot...

Që nga vendosja e taksës, Serbia ka humbur mbi 100 milionë euro

Zëvendëskryeministri i Serbisë, Rasim Lajiq, ka thënë se shteti i tij që nga vendosja e taksës ka humbur mbi 100 milionë euro.

Rreth 100 mijë kosovarë në vit kërkojnë viza për në Gjermani dhe Zvicër

Rreth 100 mijë kosovarë në vit kërkojnë viza nga Ambasada e Gjermanisë dhe nga ajo e Zvicrës. Një...

Rusia, gati ta trazojë Ballkanin

Shteti që udhëhiqet nga presidenti Vladimir Putin po shpenzon miliarda rubla në shtetet e Ballkanit, duke tentuar ta pengojë anëtarësimin...

Më shumë se 20 deputetë me lëndë të hapura në prokurori dhe gjykata

Nga monitorimet e bëra të Institutit të Kosovës për Drejtësi, është vërtetuar se një numër i konsiderueshëm i zyrtarëve të institucioneve të...

“Der Spiegel”: Pranvera ballkanike – protesta kundër sunduesve autoritarë e të korruptuar

Ballkani Perëndimor është përfshirë këtë fillim pranvere në një lum protestash opozitare. Këto protesta kundër qeverive në pushtet  nuk po ndalen në...

Rrogat e gjyqtarëve dhe prokurorëve sipas Ligjit të Pagave

Deputetët e Kuvendit të Kosovës më 2 shkurt kanë miratuar Ligjin për Pagat në sektorin publik, kurse Ligji ka hyrë në fuqi...

Halil Kastrati e falë Naim Abazin, tregon arsyen

Një deklaratë e Naim Abazit për humanistin Halil Kastrati mori jehonë gjithandej. Abazi ndër të tjera kishte thënë se...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Vërshimet në Rahovec e Suharekë, ende nuk dihet vlera e dëmeve

Shiu dhe breshëri i javës së kaluar ka shkaktuar dëme të mëdha në Rahovec dhe Suharekë. Në komunën e...

Fitore e madhe e Patriot Behramit, mposhti medalistin e bronztë Olimpik

Patriot Behrami ka triumfuar ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë...

SBAShK-u e shpall të përfunduar procesin mësimor, për MAShT-in vazhdon, e prindërit nuk dinë...

Ashtu siç nisi ky vit me greva dhe parregullsi në arsimin parauniversitar në Kosovë, ashtu edhe po përfundon. Ministria...

Edhe Loriana Kuka fiton medalje në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”

Edhe Loriana Kuka ka fituar medalje në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Xhudistja jonë mposhti gjermanen Luise Malsahn, përmes repesazhit në kategorinë -57...

Mbytet një tjetër person në plazhin e Durrësit

Një tjetër person ka humbur jetën në bregdetin shqiptar. Raportohet se një pushues i moshës 60-vjeçare është mbytur në...

Palestinezët protestojnë kundër konferencës së kryesuar nga SHBA-të

Qindra palestinezë të hënën morën pjesë në tubimet në Bregun e okupuar Perëndimor për të protestuar kundër konferencës së kryesuar nga SHBA-të...

BeH, 13 vite burg për ish-ushtarin serb për krime kundër njerëzimit

Gjykata në Bosnjë dhe Hercegovinë ka dënuar me 13 vite burg ish-ushtarin serb Sretko Paviq për përfshirje në krime kundër njerëzimit në...