Ministri Lluka e pranon: Telekomi i Kosovës është në prag të falimentimit

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka thënë sot se Telekomi i Kosovës është në prag të falimentimit.

Dy të dyshuarit e kthyer nga Siria mbesin në paraburgim

Dy persona të kthyer nga Siria ende po vazhdojnë të mbahen në paraburgim. Gjykata e Apelit duke vendosur në dy raste të ndara,...

S’ka pikë kthese për vizat

Qytetarët e Kosovës do të vazhdojnë të presin edhe më tej për heqje të vizave. As gjatë Samitit të...

Shqiptarët protestojnë para Ambasadës serbe në Uashington, kërkojnë drejtësi për krimet e luftës në...

Të mbijetuarit e dhunës në Kosovë dhe familjarë të viktimave, si edhe përfaqësues të komunitetit shqiptaro-amerikan, mbajtën të martën pasdite një protestë...

Ekspertët amerikanë dhe evropianë: Mos ndryshimi i kufijve në Ballkan, mesazhi i Samitit të...

Ekspertët amerikanë dhe evropianë të çështjeve të Ballkanit thonë një prej mesazheve më të forta që përcolli takimi i nivelit të lartë...

Punëtorët protestojnë kundër vdekjeve në vendin e punës dhe pagave të ulëta

Sot në Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve, Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK) do të organizojë protesta kundër vdekjeve në vendin...

Dialogu Kosovë-Serbi, zëdhënësi i Merkelit thotë se nuk duan marrëveshje që prek të tjerët

Që në momentin që u njoftua organizimi i Samitit të Berlinit, çështja e heqjes nga tryeza e idesë së shkëmbimit të territoreve,...

Kurti: Liderët po pasurohen ndërkaq në Kosovë çdo i dyti është i papunë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në Ditën e të Drejtave të Punëtorëve ka thënë se në Kosovë çdo i...

Ende nuk ka ngritje të aktakuzave, Specialja po vazhdon intervistimet

Gjykata Speciale ende nuk i ka ngritur aktakuzat e para, ndërkohë intervistimet janë duke vazhduar. Së fundi, Gjykata Speciale...

Fushata e re ushtarake në Mianmar rrezikon të zhdukë të gjithë muslimanët e mbetur...

Nga CJ Werleman Tetëmbëdhjetë muaj kanë kaluar që kur fushata gjenocidiale e Myanmarit detyroi 800 mijë rohinga të iknin nga...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Katastrofa e heshtur e “mushkërive të tokës”. Ç’po ndodh në pyjet e Amazonës? –...

Zjarr i paparë ka kapluar pyjet braziliane të Amazonës, duke mos u ndalur për disa javë. Kërcënimi real u bë me dije...

Challandes shpërndan ftesat për lojtarët, por disa nga ta janë ende në pritje

Bernard Challandes ka filluar t’i dërgojë ftesat tek futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës. Gjatë ditës...

Kryeministri britanik quhet “i pasjellshëm” për vizitën në Francë

Kryeministri britanik, Boris Xhonson, u fotografua me këmbën e ngritur mbi tryezë gjatë një takimi me presidentin francez, Emanuel Makron, në Pallatin...

Veseli: Institucionet fetare, rol të madh në edukimin e qytetarit me vlera morale dhe...

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka thënë se institucionet fetare kanë rol të madh në edukimin e qytetarit...

Dënohen me nga 1300 euro tre veteranë të rrejshëm të UÇK-së në Pejë

Gjykata Themelore në Pejë, të enjten, i ka shpallur fajtorë të akuzuarit Blerim Ramosaj, Pal Berisha, Lekë Desku dhe Xhavit Maxharra, lidhur...

Poloni, disa të vdekur nga goditja e rrufesë

Disa persona e kanë humbur jetën nga goditja e rrufesë në Poloni, si dhe disa të tjerë janë lënduar, transmeton Anadolu Agency...

OBSH: Mikroplastika në ujin e pijshëm nuk përbën ende rrezik për shëndetin

Organizata Botërore e Shëndetësisë theksoi se nivelet aktuale të mikroplastikës, të pranishme në ujin e pijshëm, nuk përbëjnë ende rrezik për shëndetin,...