Veriu në vakuum apo drejt paralelizmave institucional?

Dorëheqja e kryetarëve të 4 komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës, si reagim ndaj vendimit të Qeverisë së Kosovës për taksën prej...

Po boshatiset Ballkani, Gjermania financon shkolla për infermierët

Për të zbutur situatën emergjente të infermierisë në Gjermani, ministri i Shëndetësisë, Jens Spahn synon të financojë shkollimin e tyre jashtë vendit. Ballkani nuk...

Biçikleta, mënyrë e jetesës në Holandë

Biçikleta e cila është një mënyrë e jetesës dhe pjesë e jetës së përditshme në Holandë, përdoret nga të gjithë, nga mosha 7 e...

A do ta pengojë taksa 100 për qind, liberalizimin e vizave?

Parlamenti Evropian sot ka miratuar rezolutën për Kosovën ku edhe u kërkua heqja e vizave për Kosovën. Gjatë diskutimeve në seancën plenare të Parlamentit Evropian...

Muzikanti Yusuf Islam u kërkon muslimanëve të gjejnë rolin e tyre të humbur

Yusuf Islam, muzikati britanik dhe edukatori me famë botërore ka deklaruar se bota muslimane duhet të zhvillojë ndjenjën e vet të besimit dhe ambicies,...

Pas protestës së serbëve, shqiptarët në veri të Kosovës ndjehen të rrezikuar

Pas dorëheqjes së kryetarëve të katër komunave me shumicë serbe, serbët në veri protestuan duke kërkuar tërheqjen e taksës 100 për...

Dështimet e mëdha të 2018-s

E proklamuar si “Qeveri e sporteve të rënda”, ekzekutivi aktual ka shënuar tri dështime të mëdha gjatë vitit 2018. Përveç ngecjes në sjelljen e njohjeve...

Të rinjtë kosovarë sytë nga konkurset e punës në Evropë

Shtetësia e Kosovës po braktisët me të madhe nga vet qytetarët e saj, ku vetëm për një periudhë 10 mujore dorë nga ajo kanë...

A duhet të shkarkohet Behgjet Pacolli pas dështimeve të diplomacisë kosovare

Sot në Kuvendin e Kosovës është mbajtur seancë e jashtëzakonshme ku u diskutua në lidhje me dështimin e Kosovës në sferën e politikës së...

Kosova, Serbia dhe Bosnja nuk do të bëhen bashkë në takimin e CEFTA-s

Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina kanë paralajmëruar se do të bojkotojnë takimit e radhës, në kuadër të Marrëveshjes për Tregti të Lirë - CEFTA,...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Deri në orë 13:00, kanë dalë në votime 20.45% të votuesve në Maqedoni

Deri në orë 13.00, në 75.57% të vendvotimeve kanë dalë në votime 20.45% të votuesve apo gjithsej 284 942 votues.

Arabi Saudite, parandalohet sulm terrorist ndaj një stacioni policor

Policia saudite ka vrarë 4 persona të armatosur dhe parandaloi përpjekjen e tyre për të sulmur stacionin e policisë në veri të...

Trofeu i Premier Ligës po e ndjek Liverpoolin, udhëton nga Anfield në Cardiff City

Mediumi anglez Sky Sports e ka ekspozuar sot trofeun e Premier Ligës angleze në ambientet e...

Protesta e parë e Vetëvendosjes, të premten para Prokurorisë

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar se të premten e ardhshme, në orën 15, do të nisin protestën e...

Reka: Zgjedhjet paralajmërim për një faqe të re në Maqedoninë e Veriut

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim...

Libi, vriten 10 ushtarë të Haftarit në luftime

Të paktën 10 ushtarë të gjeneralit Khalifa Haftar, përfshirë një komandant u vranë në përleshjet e...

Erdoğan: Sulmet terroriste në Sri Lankë, kundër gjithë njerëzimit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, nëpërmjet llogarisë së tij në Twitter ka dënuar sulmet terroriste ndaj kishave dhe hoteleve...