Tetë lobuesit më të mëdhenj të pavarësisë së Kosovës, pozita e parë për Bill...

“Blic”ka publikuar një përmbledhje të lobuesve më të mëdhenj të pavarësisë së Kosovës. Portali serb “Blic” ka publikuar një...

Zhduket nëna e dy fëmijëve nga Podujeva, babai i saj kërkon ndihmë për ta...

Një femër është zhdukur që nga data katër e këtij muaji. Kjo gjë është bërë e ditur nga babai...

Paralajmëron Thaçi: Nëse nuk ndryshon sistemi zgjedhor, largohem përgjithmonë nga politika

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se shqetësimi i tij më i vogël është se si do ta përfundojë karrierën e...

“Freskia” shpërndan ëmbëlsira për 1 500 persona

"Freskia" me aktivitet simbolik i kontribuon atmosferës festive te Bajramit, duke proklamuar me këtë shembullin pozitiv të dashurisë dhe afërsisë ndër...

Punëtorët e Kosovës rrezikohen në punë, kërkohet me urgjencë mbyllja e disa vend-punishteve

Ndonëse Kosova ka legjislacion adekuat për ofrim të sigurisë në punë, ai nuk po gjen zbatim prandaj punëtorët vazhdojnë të ballafaqohen me...

Familja e Sylejman Selimit fiton tender milionësh në ditën që kryeministri Haradinaj e liroi...

Ministria e Infrastrukturës që udhëhiqet nga Pal Lekaj i AAK-së, ka bërë vlerësimin e ofertave të kompanive që garuan për zgjerimin e...

Afër 3 mijë shqiptarë falin Fitër Bajramin në New York

Festa e Fitër Bajramit është duke e festuar nga besimtarët musliman në gjithë botën. Praktikuesit e këtij besimi qysh...

Vonohet ndërtimi i Xhamisë Qendrore në Prishtinë, kompanisë i skadon leja

Ndonëse ishte paraparë që punimet për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë, të fillonin në vitin 2018, një gjë e tillë edhe...

Myslimanët festojnë Fitër Bajramin

Ka filluar feeta Fitër Bajramit. Pas tridhjetë ditë agjërimi sot besimtarët myslimanë gjithandej botës festojnë Bajramin.

Sakrifica e nënës nga Prishtina që mban familjen, s’kanë as shtëpi e as bukë...

“Qe 10 vjet kam mbetur pa asnjë zgjidhje. Nuk kam shpresë më për asgjë. Jam mbështetur vetëm te Zoti”.

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Xhaka, alternativë e Atletico Madridit

Atletico Madrid po konsideron Granit Xhakën si një zëvendësim të mundshëm të Rodri, me këtë të fundit që po kërkohet nga Manchester...

Zyra e BE-së kundër projektligjit për financimin e partive

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Natalya Apostolova ka dal me një deklaratë për media ku përkrah protestën e shoqërisë...

Bie nga sistemi ky shërbim i “Google”

Aplikacioni ‘Google Calendar’ ka rënë totalisht nga sistemi, duke lënë njerëzit pa përcaktuar ndonjë orar. Aplikacioni dhe faqja e...

Për pesë muaj, Policia ua ndalon vozitjen 2 mijë e 500 personave

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke vazhduar me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun...

Haradinaj thotë se taksa nuk e ka bllokuar liberalizimin: Kushtet janë përmbushur

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës. Ai...

Shteti jep para për veriun e Mitrovicës pa e ditur se çka u bë...

Zyra Kombëtare e Auditorit ka publikuar të gjeturat për Komunën e Mitrovicës veriore. Në këtë komunë Auditori ka hasur...

VV-ja vizitë në Turqi, falënderon TIKA-n për projektet zhvillimore në Kosovë

Krerët e Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë nisur turin e takimeve në Turqi. Kryetari i kësaj partie, Albin Kurti së bashku...