LGBT, një komunitet që ka nevojë për ndihmë

Shkruan: Avni Tafili Nuk duhet t'i sulmojme. Nuk sulmohet nje komunitet nevojtar, i semure, i devijuar, i lajthitur. Jo t'i luftojme, por te luftojme semundjen...

Ja qytetet më stresuese në botë

Mënyra moderne e të jetuarit në qytete të mëdha ka ngritur nivelin e stresit të cilit banorët i janë ekspozuar. Hulumtimet e reja kanë përfshirë...

Çka thotë shkenca e çka feja për nigella sativën (Fara e zezë)?

Vaji Habe Seude është antibiotik kundër viruseve dhe mikrobeve dhe gjithashtu gjëndet në të një lëndë antikancer e cila quhet karotinë dhe në të...

Sherbela parandalon rënien e flokëve

Shumë nga ne e kemi kuptuar, ndoshta edhe pse e kemi vuajtur vetë, që në vjeshtë nuk bien vetëm gjethet. Rënia e flokëve në këtë...

Pse jeni agresiv kur jeni të uritur?

A keni vërejtur ndonjëherë se bëheni agresiv kur jeni të uritur? Ky zemërim i papritur shpesh shkakton “hunger”, kombinim i urisë, dhe zemërimit dhe ekspertët...

Pse djersiteni gjatë natës…

Djersitja gjatë natës mund të jetë një nga shenjat që tregojnë se vuani nga një çekuilibër hormonal, por nëse djersitja gjatë natës ndodh më...

Mos i shtyni punët e vështira për më vonë

Sipas hulumtimeve psikologjike, ajo që na duhet të gjithëve është një sistem për të mbaruar sa më shumë punë. Shumë njerëz i shmangen sistemeve dhe...

Si t’i hiqni njollat e barit dhe kimikut nga rrobat tuaja

Është e mundur ta hiqni thuajse çdo lloj njolle nga rrobat nëse keni detergjent të mirë dhe një rrobalarëse. Por çfarë nëse nuk i keni...

Gjumi i tepërt dëmton shikimin!

Një studim ka gjetur se ata të cilët bëjnë më shumë se tetë orë gjumë gjatë natës rrezikohen nga verbërimi. Duket se të flesh më...

Pse mjekët e ndalojnë përdorimin e pudrës, ja nga se rrezikohen bebet…

Pudra është një produkt që përbëhet nga magnezi, silikoni, oksigjeni dhe hidrogjeni dhe funksioni i saj është të thithë lagështirën nga lëkura e fëmijës. Për...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
93AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Rrahje mes simpatizantëve të PDK-së dhe AKR-së nëMitrovicë

Festa në Mitrovicë ka eskaluar në dhunë fizike mes sipmatizantëve të dy partive. Në Mitrovicë janë rrahur mes vete simpatizantë të PDK-së dhe AKR-së. Për këtë...

Pesë veturat më të përdorura nga grupet mafioze

Jemi mësuar të shohim në filma aksion se si bandat kriminale dhe ato mafioze, përdorin pajisje të avancuar dhe vetura të shpejtë për të...

Si të largoni thartirën në lukth

Gjetja e shkaktarit të aciditetit është çelësi i shërimit të tij. Ky acid shkon deri në ezofag dhe shkakton ndezje dhe iritim, gjë që mund...

KQZ jep detaje për problemet teknike

Zëdhënësi i Komisionit Qendror Zgjedhor, Valmir Elezi ka dhënë detaje për problemet teknike në faqen e KQZ-së sa i përket publikimit të rezultateve të...

Shpend Ahmeti: E kemi ruajt dhe rritë votën

Kandidati nga Vetëvendosje për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë që ia kanë dalë të arrijnë synimin e tyre në këtë garë. Ahmeti tha...

A janë të sigurta për t’u ngrënë vezët me njolla gjaku?

Shumica e njerëzve shqetësohen nga fakti kur shohin vezë me njolla të kuqe si gjaku, dhe shpesh qëndrojnë të dyshimtë se a duhet vërtetë...

Në nivel vendi, kjo është partia me më së shumti vota

Në ora 19:00 u bë mbyllja e vendvotime në 38 qendrat e votimeve në Kosovë. Pas përmbyllje së votimeve në vend dolën edhe rezultatet e...