Si të largoni vajin nga rrobat?

Vaji është produkt shumë i vështirë për t’u hequr nga rrobat. Nëse ju bëni bluzën tuaj me vaj teksa gatuani, mundësia që të lahet...

Në Turqi gjendet një vulë 9000-vjeçare

Vula e lashtë që daton rreth 9 000 vjet më parë është zbuluar në një kodrinë në qytetin jugor dhe bregdetar të Mersinit në...

Në Kosovë ka më shumë kisha për kokë banori sesa xhami!

A e dini se në Kosovë ka më shumë kisha për kokë banori se xhamia! Në Kosovë sot përveç përbuzjeve të shumta që u...

Tetë arsye se përse tërë kohën ndiheni të lodhur

A ndjeheni të lodhur vazhdimisht? Epo, nuk jeni të vetmit. Çdo i dyti amerikan raporton se ndjehet vazhdimisht i lodhur gjatë javës, dhe zbulimet...

“Davosi në Shkretëtirë” nisi nën hijen e bojkotit të gjerë ndërkombëtar

Konferenca e Iniciativës së Investimeve në të Ardhmen (FII), e njohur si “Davosi në Shkretëtirë”, nisi në kryeqytetin saudit Riad nën hijen e një...

FSK-ja do të jetë forcë profesionale sipas standardeve të NATO-s

Ditë më parë, në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës, janë votuar projektligjet për transformimin e FSK-së në ushtri. Deputetët e pozitës dhe opozitës me...

Shqetësuese, për 10 vjet 387 vrasje në Kosovë

Numri i vrasjeve në një shtet të vogël siç është Kosova vazhdon të jetë shqetësues dhe ofron pasiguri tek qytetarët. Përgjatë vitit 2017, nga muaji...

Feja në Arabinë Saudite, nga prosperiteti në humbje?

Ahmed al-Raisouni Për më shumë se gjysmë shekulli, Arabia Saudite falë potencialit të saj të madh të naftës, pasurisë dhe pozitës së saj gjeo-fetare, ka...

Serbia në panik! Kosova tani më afër anëtarësimit në INTERPOL

Ardhja e një personi në krye të Interpolit nga një vend i cili e njeh pavarësinë e Kosovës do të thotë shans i madh...

Numri i vogël i azilkërkuesve favorizon liberalizimin e vizave për kosovarët

Rënia e numrit të azilkërkuesve kosovarë në vendet evropiane vlerësohet si argument favorizues për Kosovën në procesin e liberalizimit të vizave, pasi arsyeja kryesore...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Pritet shkarkimi i Panucit

Pozita e Christian Panuccit duket se ka pranuar lëkundje të madhe pas humbjes 0:4 kundër Skocisë. Tekniku italian e ka gjetur vetën në pozitë shumë...

Zvicër – Belgjikë, Januzaj favorit – Ky është rezultati që dërgon tutje Xhakën e...

Edhe mbrëmja e sotshme do të na sjell përballje interesante në Ligën e Kombeve. Zvicër – Belgjikë do të jetë ndeshja më interesante që fillon...

Afganistan, vriten dy zyrtarë të lartë të sigurisë

Të paktën dy zyrtarë të lartë të sigurisë afgane u vranë në një sulm me bombë në lindje të vendit, raporton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësi...

Mogherini: Ndjekim nga afër hetimet për Khashoggin

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka deklaruar se “Së bashku me partnerët ndërkombëtarë do të ndjekim...

Loriana Kuka eleminohet qysh në raundin e parë

Ëndrra e Loriana Kukës për medaljen e artë, ka përfunduar qysh në garën e saj të parë. Kuka po garonte në Grand Prix-in e Holandës,...

Tentim vrasje në Prishtinë, viktima dërgohet në QKUK

Një plagosje ka ndodhur mbrëmë në Prishtinë, me ç’rast viktima mashkull është dërguar për tretman mjekësor në QKUK. Sipas policisë, në rastin i cili ka...

Neutralizohen 6 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Të paktën 6 terroristë u neutralizuan gjatë një operacioni të kryer mbrëmë nga Forcat e Armatosura Turke në veri të Irakut, transmeton Anadolu Agency...