Ja gjashtë vende ku nuk duhet përdorur kurrë uthull për pastrim

Ti mund të përdorësh uthullën në pastrim. Ajo heq njollat, freskon rrobat, pastron xhamat etj. Ka dhe avantazhin që është plotësisht natyrale, por uthulla...

Trinjakët e ndarë pas lindjes, zbuluan se ishin pjesë e një eksperimenti të frikshëm

Së fundmi është prezantuar në festivalin “Sundance” dokumentari “Tre të huaj identikë”, që flet për fatin e pabesueshëm të binjakëve që janë ndarë gjatë...

Stratfor: Shkëmbimi i territoreve, kërcënon paqen në Ballkanin Perëndimor

Nën zonën e paqes relative, e cila zgjati dhjetë vjet në Ballkan, tensionet etnike dhe pasionet nacionaliste janë ende të pranishme. Bisedimet e Prishtinës dhe...

Ligji i ri për emigrim në Gjermani, rrezikon numrin e popullsisë në Ballkan

Ligji i ri për emigrim, të cilin Gjermania planifikon ta nxjerrë me qëllim për të mbuluar mungesën e fuqisë punëtore të kualifikuar, mund të...

Liberalizimi nuk do të ndodhë para vitit 2020, fajtorë institucionet vendore e jo BE-ja

Liberalizimi i vizave për Kosovën mund të ndodhë në vitin 2020 ose edhe pak më herët. Kështu ka deklaruar gjatë vizitës që ka zhvilluar...

Të gjykuarit për krime lufte nuk do të gjykohen sërish

ë ftuarit e parë nga Gjykata Speciale javën e ardhshme do të udhëtojnë për në Hagë. Christopher Bennett, zëdhënës i Dhomave të...

Tahiri: Taksa do të hiqet për arsye politike

Taksa e 21 nëntorit, e cila shënon kushtëzimin e parë të Kosovës kundrejt Serbisë po vihet në pikëpyetje ditëve të fundit. Përveç krerëve...

Plot mallra serbe nëpër tregje – MTI e as Dogana nuk e dinë se...

Pak mbi 7 milionë euro vlerë të mallrave serbe u importuan muajin e fundit në Kosovë. Të njëjtën periudhë të vitit të kaluar,...

Shqetësuese lojërat e fatit në Kosovë, disa prej tyre me pronarë nga Shqipëria

Pas luftës në Kosovë janë hapur një numër i madh i lokaleve të lojërave të fatit dhe bastoreve. Përderisa...

Shifrat e Eurostat: Shqiptarët jetojnë për t’u ushqyer

Konsumi i lartë i bukës dhe brumërave është një shenjë e varfërisë dhe e nivelit të ulët të të ardhurave që siguron...