RAE, komuniteti i harruar nga të gjithë në Kosovë

Komunitetet pakicë, jo serbe, në Kosovë vazhdojnë të jetojnë në gjendje të mjerueshme. Në vendet ku jetojnë komuniteti RAE nuk ka asnjë...

Greva në arsim, orët e humbura do të kompensohen

Greva e SBASHK-ut që zgjati për rreth 3 javësh ka shkaktuar humbje të shumta të orëve mësimore. Ministria e Arsimit,...

Përkrahja dhe përçarja për taksën

Vendosja e taksës 100 për qind ndaj mallrave serbe dhe boshnjake para më shumë se tre muajve ishte marrë në pajtim të...

Kosova mbyll çështjet e hapura me Malin e Zi, por ku mbeti Çakorri?

Sot për vizitë në Kosovë ka qëndruar Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Srdjan Darmanoviq. Ai është takuar...

Kosova me tkurrjen më të lartë të popullsisë në Evropë

Kosova është në vendin e parë në Evropë, mirëpo jo për diçka të mirë, përcjellë Indeksonline. Ajo është në...

Samadraxha – fshati që po braktiset nga të rinjtë

Lufta ka dy dekada që ka përfunduar, por ajo e përditshmërisë për një punë e jetë më të mirë, ende vazhdon të...

Ish-ministri Agani përmes një letre jep fakte që e sqarojnë “padrejtësinë e bërë ndaj...

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ferid Agani, pas shpalljes fajtor dhe dënimit me 2 vjet e gjysmë burgim nga Gjykata Themelore në Prishtinë, i...

Maqedonia vazhdon ta shfrytëzojë taksën 100%, përpunon grurin serb dhe e fut në Kosovë

Kosova ka importuar grurin në masën më të madhe nga Serbia, por që nga nëntori i vitit 2018, kur Qeveria e Kosovës...

“Bereqeti” shpërndan edhe 250 pako ushqimore, paralajmërohen edhe 2600 të tjera (Video)

Aktivitetet e shoqatës humanitare bamirëse "Bereqeti", e cila vepron në kuadër të Bashkësisë Islame të Kosovës, sot kanë vazhduar me shpërndarjen e...

Mullisët dhe Agjencia e Ushqimit me mospajtime rreth cilësisë së miellit

Përfaqësuesit e mullisëve të Kosovës shprehin shqetësimin se gruri i cili po importohet nga Maqedonia e Veriut nuk i përmbushë kriteret për...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Brazil, vritet nga policia rrëmbyesi i autobusit

Vritet rrëmbyesi i armatosur, i cili në autobusin e shërbimit publik në Rio de Janeiro të Brazilit mbante 37 pengje duke i...

Emigrantët në pritje të ndihmës në anijen e bllokuar spanjolle të shpëtimit

Sipas organizatës joqeveritare spanjolle “Proactiva Open Arms”, migrantët në bordin e anijes së shpëtimit që është bllokuar në brigjet e Mesdheut të...

ASK: Mbi 38 mijë persona përfituan nga skema për veteranët e luftës

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Mirëqenies Sociale” për TM2 2019. Sipas ASK-së, nga skema...

Haki Abazi aderon në Vetëvendosje

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mirëpritur aderimin e analistit politik Haki Abazi në zyrat e lëvizjes Vetëvendosje. Kurti thotë se...

Brazil, merr peng autobusin me 37 persona në bord, kërcënon ti vërë flakën

Një person i armatosur po mban peng mbi dhjetë persona në një autobus në Rio de Janeiro dhe kërcënon se do ti...

Limaj e Haradinaj s’arrijnë të dakordohen, s’ka marrëveshje për koalicion

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur pas takimit që ka pasur me kreun e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limajn.

Vodhën 40 kg rërë nga plazhi, turistët rrezikojnë 6 vjet burg

Një çift turistësh pritet të dënohen me burg pasi dyshohet se kanë vjedhur një sasi rëre nga plazhet e pacenuara të Sardenjës.