Prokuroria në veprim, 75 aktakuza të ngritura brenda 24 orëve

Prokuroria e Shtetit ka ngritur 75 aktakuza në 24 orët e fundit. Kjo është bërë e ditur përmes një...

Kanalizimi tek “Xhamia e Llapit” rrezik për banorët, Komuna e Prishtinës hesht (Foto)

Një depozitë e madhe e kanalizimit, e cila gjendet përballë Xhamisë së Llapit në Prishtinë është kthyer në një kundërmim të erës...

Dështimet e dy dekadave

Institucionet e Kosovës nuk ia kanë dalë të krijojnë mirëqenie të duhur për qytetarët. Shkalla e lartë e papunësisë...

Sulmohet me shishe xhami autobusi i Kosovës në Serbi, më pas përcjellët me vetura...

Me shishe xhami është sulmuar mbrëmë në Serbi autobusi me kosovarë,  i cili kishte destinacion Slloveninë. Sulmin ndaj autobusit...

Fuqizohet Specialja, pjesë e saj edhe një prokuror francez si Shef i Hetimeve

Alex Whiting i bashkohet Zyrës së Prokurorit të Specializuar. Whiting, prokuror me kombësi franceze dhe amerikane, i është bashkuar...

Familja e vajzës 12 vjeçare që u godit nga traktori, i fal gjakun familjes...

Familja Vuniqi ka falur gjakun Familjes Nishori në Vërshevc të Komunës së Lipjanit. Dje gjatë ditës në fshatin Vërshevc...

Kujdes çfarë ju jepni fëmijëve! AKU bllokoi sot 20 ton lëngje frutash dhe 2.7...

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit nga kontrollet e kryera në Pikën e Inspektimit Kufitar Morinë, AKU ka bllokuar dy ngarkesa produktesh: lëngje frutash...

Mërgimtari kosovar sulmohet me gurë nga serbët në Nish

Mërgimtarët kosovarë shpeshherë ndodhë të sulmohen në rrugët e Serbisë përderisa janë duke udhëtuar. Një rast i tillë, këtë...

IKSHPK fton qytetarët të kenë kujdes nga rriqrat

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate kanë bërë apel që qytetarët të kenë kujdes nga rriqrat.

Mullisët dhe Agjencia e Ushqimit me mospajtime rreth cilësisë së miellit

Përfaqësuesit e mullisëve të Kosovës shprehin shqetësimin se gruri i cili po importohet nga Maqedonia e Veriut nuk i përmbushë kriteret për...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Zyra e BE-së kundër projektligjit për financimin e partive

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Natalya Apostolova ka dal me një deklaratë për media ku përkrah protestën e shoqërisë...

Bie nga sistemi ky shërbim i “Google”

Aplikacioni ‘Google Calendar’ ka rënë totalisht nga sistemi, duke lënë njerëzit pa përcaktuar ndonjë orar. Aplikacioni dhe faqja e...

Për pesë muaj, Policia ua ndalon vozitjen 2 mijë e 500 personave

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke vazhduar me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun...

Haradinaj thotë se taksa nuk e ka bllokuar liberalizimin: Kushtet janë përmbushur

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës. Ai...

Shteti jep para për veriun e Mitrovicës pa e ditur se çka u bë...

Zyra Kombëtare e Auditorit ka publikuar të gjeturat për Komunën e Mitrovicës veriore. Në këtë komunë Auditori ka hasur...

VV-ja vizitë në Turqi, falënderon TIKA-n për projektet zhvillimore në Kosovë

Krerët e Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë nisur turin e takimeve në Turqi. Kryetari i kësaj partie, Albin Kurti së bashku...

New York, protestë pas vdekjes së Morsit

Anëtarët e komunitetit egjiptiano-amerikan në New York kanë protestuar kundër qeverisë ushtarake në Egjipt, pasi presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në rrugë...