Për 400 masakra në Kosovë nuk u dënua askush edhe pas 20 vitesh

Në 20 vjetorin e masakrave në fshatrat Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është organizuar akademi përkujtimore.

Gjykata refuzon padinë e SBASHK-ut, lë në fuqi vendimin e MASHT-it për kompensimin e...

Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti për Çështje Administrative, ka refuzuar si të pabazuar padinë e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe...

Taksa fillon t’i zbrazë dyqanet nga mallrat serbe

Zbatimi i taksës 100 për qind për produktet nga Serbia dhe Bosnja Hercegovina ka filluar të zbrazë vitrinat e dyqaneve në tregun...

DY HAFIZËT E SHKUPIT QË NUK SHIHNIN – HFZ. ABDURRAHIMI DHE HFZ. HASANI

"Lypset të kujtojmë gjithmonë atë çka duam ta harrojmë, ndërkohë që s’na mbetet veçse të kujtojmë gjithmonë atë lypset ta harrojmë”.(C. J....

Ushtria e Kosovës në stërvitjen e NATO-s në Kroaci, alarmohet Serbia

Ushtria e Kosovës me ftesë nga selia e Aleancës Veriatlantike në Evropë, po merr pjesë në stërvitjet e NATO-s “IMmediate Response 19”.

A po hanë kosovarët pemë dhe perime me kimikate, sqaron AUV

Gjatë muajve të fundit u raportua se në Shqipëri fermerët po përdorin pesticide dhe kimikate të ndryshme në pemë dhe perime. Shqetësim...

Mbi 800 armë në procedurë të legalizimit, vitin e kaluar 20 vrasje ndodhën nga...

Pak kosovarë kanë aplikuar për legalizim të armëve të tyre. Këtë e ka bërë sot të ditur zëvendësministri i...

Nga sot s’ka më lojëra të fatit në Kosovë – hyn në fuqi ligji...

Nga sot, edhe zyrtarisht hyn në fuqi Ligji për Ndalimin e Lojërave të Fatit. Ky ligj ishte propozuar nga...

Tri opsionet e rrezikshme për Kosovën

Opsioni për ndërrim kufijsh mes Kosovës dhe Serbisë nuk ka vdekur përfundimisht pavarësisht mesazheve të qarta që dolën në Samitin e Berlinit....

Turqia ofron ndihma ushqimore në Kosovë për familjet në nevojë

Fondacioni i Çështjeve Fetare i Turqisë (TDV) ka shpërndarë pako ushqimore për 600 familje në nevojë në mbarë Kosovën, përfshirë edhe kryeqytetin...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Shiten të gjitha biletat e ndeshjes Angli – Kosovë

Janë shitur të gjitha biletat e ndeshjes kualifikuese për Euro 2020 mes Anglisë dhe Kosovës. Më 10 shtator në...

Formacioni më i mirë i sezonit në Serie A

Serie A në fundjavë zhvillon ndeshjet e xhiros së 38-të, që njihet si xhiroja e fundit e sezonit 2018/2019.

Nga 1 korriku, roamingu në Ballkan 70% më i lirë

Qytetarët e Kosovës, Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi, Bosnje-Hercegovinës dhe Serbisë, nga muaji korrik do të mund të bisedojnë me...

Rakitiq: Nuk shkoj te Interi, mbetem në Barcelonë

Futbollisti i kombëtares kroate, Ivan Rakitiq, ka përgënjeshtruar zërat se do të transferohet te Interi i Milanos. Përveç kësaj, Rakitiq konfirmoi se...

Japoni, operatorët celularë anuluan shitjen e Huawei-t

Dy operatorë celularë japonezë sot njoftuan se anulojnë fillimin e shitjes së telefonëve të mençur Huawei, derisa nuk konfirmohet siguria e prodhimit...

20 vjetori i masakrës së Dubravës, i mbijetuari largohet me forcë nga tubimi (Video)

Në 20-vjetorin e masakrës që forcat serbe orkestruan ndaj të burgosurve në burgun e Dubravës, situata eskaloi kur i mbijetuari i kësaj...

S’ka plan konkret për mbylljen e lojërave të fatit, bastoret funksionojnë ilegalisht

Zyrtarisht, nga 10 maji të gjitha subjektet e lojërave të fatit nuk mund të operojnë legalisht në Kosovë. Zyrtarisht,...