Si të dalloni mjaltin e vërtetë nga ai artificiali

0
Me ndihmën e këtyre 10 truqeve zbuloni se cili është mjalti i vërtetë 1.Merrni pak mjaltë dhe fërkojeni atë në mes të gishtit tregues dhe gishtit të...

Çfarë është ritmi qarkullues, ora e brendshme e trurit?!

0
Nëqoftëse e ke vënë re gjatë ditës, në orë të caktuara, ndihesh ose plot energji ose i përgjumur. Për këtë, ke ritmin qarkullues për të...

Si të shmangësh dëmtimin e xhemperëve të vjeshtës?

0
Të gjithë kanë filluar t’i veshin xhemperët. Moti i ftohtë ka trokitur dhe veshjet tani janë më të trasha. Për fat të keq, një pjesë...

Ja 6 këshilla për menaxhimin e parave

0
Sa herë iu kanë thënë se kursimi i parave është një gjë e mirë? Specialistët e financave rekomandojnë të kurseni para çdo muaj, por...

7 bimët më të mira shtëpiake

0
Janë disa bimë që lehtë kultivohen në ambiente shtëpiake, nuk u pengon ujitja e çrregullt, drita jo e barabartë dhe temperaturat e ndryshueshme. Ato...

Pse bananet nuk janë të mira për mëngjes?

0
Pavarësisht asaj se bananet janë një opsion i përkryer për mëngjes të shpejtë, në fakt ato nuk janë të tilla, thonë nutricionistët.   Bananet përmbajnë 25...

Danimarka, Zvicra dhe tetë shtetet tjera më të sigurta në botë

0
Indeksi Global i Paqes për vitin 2016 së fundmi është publikuar nga Instituti për Ekonomi dhe Paqe, dhe ka zbuluar shtetet më të sigurta...

A duhet t’i ruani këpucët në kuti?

0
Sapo blejmë një palë këpucë të reja, mezi presim t’i nxjerrim nga kutia apo jo? Me siguri ju ndodh të gjithëve. Por a është mënyra...

Pse nuk është mirë të fleni vonë?

0
Kohët e fundit është përhapur problemi i gjumit. Të shumtë janë ata që thonë se nuk i zë gjumi edhe kur janë shumë të...

Gjërat që nuk duhen bërë në mëngjes!

0
Mënyra se si e nisni mëngjesin zakonisht përcakton edhe tonin e pjesës tjetër të ditës. Nëse e nisni pa energji dhe dita rezulton të ketë...