Kuriozitete shkencore mbi stuhitë e fuqishme oqeanike

0
Stuhitë oqeanike krijohen kur temperatura e ajrit në një zonë është e ndryshme nga ajo e zonës pranë saj. Ajri i ngrohtë ngjitet lartë...

13-vjeçarja shënon rekord, dhuron organe për tetë persona

0
Një 13-vjeçare që ka vdekur nga një sëmundje në tru ka arritur një rekord duke ndihmuar tetë persona, përfshirë pesë fëmijë, përmes dhurimit të...

Si ndikojnë dredhëzat në përmirësimin e memories

0
Shumica e njerëzve nuk e dinë se dredhëzat janë të mahnitshme për përmirësimin e funksionimit të trurit dhe memories. Studime të ndryshme e kanë...

Pse dita i ka 24 orë?

0
Në kohë të vjetra, shumë të vjetra, njerëzit kanë llogaritur me gishtërinj, e meqë të tillë i kemi dhjetë edhe llogaritja jonë për bazë...

Pyetja që duhet të bëhet në çdo intervistë pune

0
Çdo intervistë për punë shkakton stres. Ju nuk e dini se si të ju përgjigjeni të gjitha pyetjeve saktë, ose atë që ju duhet...

Arsyet pse jeni vazhdimisht të uritur

0
Oreksi është një prej gjërave të nevojshme për një organizëm të shëndetshëm. Mungesa e tij shpeshherë sinjalizon probleme me shëndetin. Mirëpo edhe oreksi i tepërt...

Dobitë e orizit të zi

0
Në kohën e perandorëve kinezë, orizi i zi është kultivuar në sasi të vogla, sepse ishte i dedikuar vetëm familjeve të perandorëve, derisa populli...

Si të ruani ngjyrën e xhinseve

0
Xhinse të zbehta, këpucë kamoshi të pista që ngjajnë si të vjetra, njolla vaji në rroba? Tashmë të gjitha këto probleme e kanë një...

Si të pastroni kokën e dushit brenda 30 minutash

0
Sot sjellim për ju mënyrën më të shpejtë dhe efektive të pastrimit dhe dezinfektimit të kokës së dushit. Ju nevojiten: uthull e bardhë rrushi një qese një...

Disa shenja fizike se po kaloni në depresion

0
Shumica prej jush mund t’i dinë simptomat standarde të depresionit, si nervozizmi, lodhja dhe ndjesia e ankthit. Por për dhimbjet e muskujve, problemet me stomakun...

Artikujt e fundit