Terrorizmi dhe ekstremizmi janë prodhim politik dhe jo fetar

0
Kur dëgjoj disa nga liberalët, laikët dhe nacionalistët që sulmojnë ekstremistet më vije për të vjellur, sepse ata falsifikojnë faktet ne menyrë shumë të...

Ju jeni qentë e Zotit ne tokë!

0
Tregohet se bija e Holakos, liderit të mongolëve kishte dalë për shëtitje në Bagdad. Asaj i zënë sytë një grumbull njerëzish që ishin mbledhur...

Me zorrët e priftit të fundit, fureni mbretin e fundit!

0
Duhet ta pranojmë faktin se myslimanët nuk kanë problem vetëm me pushtetarë të korruptuar, por edhe me hoxhallarë të korruptuar. Si është e mundur që...

Reagim ndaj dokumentarit ”Mësmi për vdekjen para mësimit për jetën” të RTK-së

0
Me që u përmenda me theks të veçantë më mënyrë ironike dhe shkëputjes të qëllimt të një pjesë të intervistës sime, qatë u pa...

Një lugë uaj Ulliri esëll në mëngjes – Sekreti i shëndetit

0
Një lugë Vaj Ulliri çdo mëngjes zgjon shëndetin në organizëm, i dhuron trupit energji ndërsa forcon imunitetin dhe sigurisht mirëqenien. Është padyshim një nga dhuratat...

Më tregoni si të festoj…

0
Nga Rijad H. Imeri Më tregoni si të festoj.... Si të festoj kur flamuri im ende gjak pikon...! Si të festoj kur hija e zezë si një...

Roja e ndalon zonjen qe ta fale namazin, por ai kishte hasur ne gozhde!

0
Parkoj makinen ne nje cep te humbur te nentokes se nje qendre tregtare mes kryeqytetit. Meqe rrezikoja te me ikte orari i faljes strukem...

Ja 5 gjërat që ju kurrë nuk duhet t’i ndani me të tjerët…

0
Të ruani sekretet apo të ndani me të tjerët çdo detaj të jetës tuaj? Ruajtja e sekreteve zakonisht nuk këshillohet, sepse përfshihen çështje që mund...

Sa Dëmtohet Zemra dhe Organizmi pa mëngjes

0
Keni ngrënë mëngjes sot? Nëse jo, atëherë duhet të dini diçka serioze. Shumë njerëz mendojnë se ngrënia e mëngjesit është pa shije dhe një humbje...

Çaji i Lëkurës së Mandarinave, një Mrekulli për Fuqizimin e Organizmit…

0
Mandarinat janë një ndër frutat më të mira dhe të shijshme të kësaj stine.   Por kur vjen puna tek riciklimi ne nuk jemi mësuar t’i...