“Zgjohu mami”, elefanti i vogël mahnit me sjelljen e tij (FOTO LAJM)

0
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Parkun Kombëtar të Jugut Luangwa . Ky është momenti i adhurueshëm që një elefant foshnje mbërthen nënën...

Trinjakët e ndarë pas lindjes, zbuluan se ishin pjesë e një eksperimenti të frikshëm

0
Së fundmi është prezantuar në festivalin “Sundance” dokumentari “Tre të huaj identikë”, që flet për fatin e pabesueshëm të binjakëve që janë ndarë gjatë...

E vërteta e dhimbshme – Lufta Civile e Shqipërisë nxjerr mësime për investitorët e...

0
Ky artikull ka të bëjë me Bitcoin, por së pari ne do të flasim për Luftën Civile në Shqipëri. Kthehemi në vitin 1991, qeveritë komuniste...

Ja sa paguhen 5 liderët më të fuqishëm në botë…

0
Të drejtosh shtete të mëdha siç janë Amerika, Rusia, Gjermania, Kanada, Kina sigurisht që është punë e madhe, punë edhe që shpërblehet shumë. Ata vendosin...

Feja dhe detyra për të ndërtuar opinion publik

0
Puna për të ndërtuar opinion publik të saktë dhe të drejtë është detyrë shoqërore (farz kifaje). Sot janë mediet arena ku zhvillohet lufta më...

I DASHURUARI!

0
Miq të dashur, ai që thotë jam i dashuruar, nuk është i dashuruar ! Dashuria i ka shenjat e veta. Kur hyn në fushën e...

Terrorizmi dhe ekstremizmi janë prodhim politik dhe jo fetar

0
Kur dëgjoj disa nga liberalët, laikët dhe nacionalistët që sulmojnë ekstremistet më vije për të vjellur, sepse ata falsifikojnë faktet ne menyrë shumë të...

Ju jeni qentë e Zotit ne tokë!

0
Tregohet se bija e Holakos, liderit të mongolëve kishte dalë për shëtitje në Bagdad. Asaj i zënë sytë një grumbull njerëzish që ishin mbledhur...

Me zorrët e priftit të fundit, fureni mbretin e fundit!

0
Duhet ta pranojmë faktin se myslimanët nuk kanë problem vetëm me pushtetarë të korruptuar, por edhe me hoxhallarë të korruptuar. Si është e mundur që...

Reagim ndaj dokumentarit ”Mësmi për vdekjen para mësimit për jetën” të RTK-së

0
Me që u përmenda me theks të veçantë më mënyrë ironike dhe shkëputjes të qëllimt të një pjesë të intervistës sime, qatë u pa...

Artikujt e fundit