Helmimi i anëtarëve të KQZ-së, Kosova në kërkim të laboratorit për ekzaminimin e zarfeve

0
Prokuroria e Kosovës po i vazhdon hetimet në lidhje me zarfet me vota të ardhura nga Serbia, pas raportimeve se më shumë...

AKK-ja ka nisur hetimin e Rregullores mbi përgjegjësitë e këshilltarëve të Pal Lekajt

0
Agjencia Kundër Korrupsionit ka nisur hetimet mbi ligjshmërinë e Rregullores për funksionimin e kabinetit të ministrit të Infrastrukturës, përkatësisht kompetencave të këshilltarëve...

Përrallat e Batonit, apo Batoni u bë përrallë në shtëpinë e vet

0
Nga: Dr.Musa Vila Ditë më parë në emisionin e tij,Batoni publikisht tha se Hoxhallarët në Xhamia tregojn përalla,dhe megjithatë janë të frekoentuar më shumë se...

Rusia pengesa e vetme e marrëveshjes finale Kosovë-Serbi

0
"Vlerësimi është se po i afrohemi marrëveshjes Beograd-Prishtinë, me kusht që Serbia të mos mbizotërojë në forcat kundër paqes, stabilitetit dhe hyrjes së Serbisë...

Kosova në flakë, dhjetëra vatra zjarri vetëm sot

0
Dhjetëra raste të zjarreve kanë ndodhur vetëm gjatë ditës së sotme përskaj magjistrales Prishtinë-Pejë, raporton Indeksonline. Situata është...

Lista Serbe “ruan” pushtetin e Beogradit në veri të Kosovës

0
Rezultatet preliminare të zgjedhjeve në katër komunat veriore të Kosovës, me shumicë serbe, Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë Veriore, të cilat...

Tri kërkesat e BE-së për vizat

0
Zyrtarë të Bashkimit Evropian (BE) kanë kërkesa të posaçme për Kosovën. Për një vendim përfundimtar pozitiv për liberalizim të...

Dy miliardë euro kontribute pensionale humbin për shkak të papërgjegjësisë së institucioneve të Kosovës

0
Mungesa e reagimeve institucionale nga ana e shtetit të Kosovës ka bërë që çështja e kthimit të pensioneve nga ana e Serbisë...

Sa shpesh duhet t’i pastroni jastëkët dhe gjësendet tjera shtëpiake

0
Sa e pastër është shtëpia juaj? Mundësitë janë se është më e papastër se ç’mendoni. Kjo sepse ‘Good Housekeeping’ ka zbuluar një listë me gjërat...

Një kroate në Prizren pranon islamin

0
Të premten pas namazit të xhumasë, në Zyrën e Bashkësisë Islame në Prizren, në prezencën e Kryetarit të BI-së, Besim ef. Berisha,...