PDK-ja me rrënjë në BQK – asistentja e Veselit, djali i Ismailit e vajzat...

0
“Duhet ndalur kjo praktikë që dikush e ka më së afërti me pushtetin për të punësuar njerëzit e vet nga Partia Demokratike...

Megjithëse takimi i Berlinit është joformal, do të ketë një dokumet ku do të...

0
Në pjesën e parë do të ketë edhe një diskutim ku të gjithë të ftuarit do të shprehin pikëpamjet, qëndrimet, shqetësimet e...

Paralajmëron Thaçi: Nëse nuk ndryshon sistemi zgjedhor, largohem përgjithmonë nga politika

0
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se shqetësimi i tij më i vogël është se si do ta përfundojë karrierën e...

Veseli takon delegatët e 2 Korrikut: Momente kthese në historinë e Kosovës

0
Kadri Veseli ka takuar sot disa nga delegatët e Deklaratës së 2 Korrikut. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka takuar sot...

BIK: Mesazhi i kësaj xhumaje, sensibilizimi nga rreziku i përdorimit të drogave

0
Bashkësia Islame e Kosovës njofton se nesër, në të gjitha xhamitë e Kosovës, në hytbenë e xhumasë, do të jepet mesazh i...

IFIMES: Hashim Thaçi një simbol i oktapodit politik-kriminal

0
Instituti Ndërkombëtar për Studime në Lindjen e Mesme dhe Ballkan IFIMES, me seli në Lubjanë, ia ka kushtuar një shkrim të gjatë situatës politike...

KQZ-ja ende pa vendim për zarfet nga Serbia

0
Drama e zarfeve me votat nga Serbia nuk ka përfunduar ende, ndonëse pacientet që ishin ankuar për reaksione alergjie pas hapjes së...

Si të qëndroni të qetë gjatë një fjalosje

0
Argumentimet dhe konfliktet janë pjesë e pashmangshme e jetëve tona të përditshme. Pavarësisht sa mund të përpiqeni të qëndroni të qetë, të paktën një herë...

MPJ e heshtur ndaj tërheqjes së njohjeve, asnjë fakt që rrëzon pretendimet e Serbisë

0
Ministria e Punëve të Jashtë të Kosovës, në krye të së cilës qëndron Behgjet Pacolli, po vazhdon të fsheh tërheqjen e njohjeve që shtetet...

KOSTT-i po e furnizon kundërligjshëm veriun me rrymë

0
Pjesa veriore e Kosovës, po furnizohet me energji elektrike në mënyra të kundërligjshme nga Kosova. Operatori i...