Që nga paslufta nga ethet hemorragjike kanë vdekur 18 persona

Që nga paslufta, nga Ethet Hemorragjike Krime Kongo kanë vdekur 18 persona në Komunën e Malishevës. Për të parandaluar...

Afro 35 mijë persona në Kosovë janë përdorues të drogave

Rreth 35 mijë persona llogaritet të jetë numri i përdoruesve të substancave narkotike në Kosovë. Mosha mesatare e atyre që abuzojnë me...

IFIMES: Hashim Thaçi një simbol i oktapodit politik-kriminal

Instituti Ndërkombëtar për Studime në Lindjen e Mesme dhe Ballkan IFIMES, me seli në Lubjanë, ia ka kushtuar një shkrim të gjatë situatës politike...

Pyetja që duhet të bëhet në çdo intervistë pune

Çdo intervistë për punë shkakton stres. Ju nuk e dini se si të ju përgjigjeni të gjitha pyetjeve saktë, ose atë që ju duhet...

Pavarësisht investimeve të vogla, Kosova vend atraktiv për turistët

Kosova vazhdon të mbetet vend atraktiv për turistët. Vetëm gjatë vitit të kaluar, sipas të dhënave të Agjencisë së Statistikave të Kosovës...

Këto do të jenë rrogat e zyrtarëve të lartë shtetërorë me Ligjin e Pagave

Pas debateve të nxehta dhe grevave të shumta gjatë javëve të fundit, deputetët e Kuvendit të Kosovës më 2 shkurt kanë miratuar...

Mbrojtja e të kthyerve nga Siria sfidë për avokatët

Mbrojtja e të kthyerve të fundit nga Siria po konsiderohet si sfidë për Kryetarin e Odës së Avokatëve të Kosovës (OAK) Osman...

Kuvendi miraton Rezolutën për pezullimin e aktivitetit të kazinove dhe lojërave të fatit

Me 74 vota pro dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Rezolutën e propozuar nga LDK-ja për pezullimin e aktivitetit të...

Kosova proteston për 1 Maj

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Punëtorëve (BSPK) ka vendosur të protestojë të mërkurën në Prishtinë. Bashkimi i Sindikatave...

Bëhu gjilpërë, jo gërshërë

Përshtati Elmaz Fida- Gjyshi rrobaqepës, deshi ti japë një mësim nipçes së tij nopran dhe harakat, sipas mënyrës së tij tradicionale. Kështu, gjatë ushtrimit të...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Këshilli i Prindërve në Prishtinë rekomandon ndërprerjen e ekskursioneve në Shqipëri

Këshilli i Prindërve i Komunës së Prishtinës (KPP), me ftesë nga Drejtoria Komunale e Arsimit e Komunës së Prishtinës, e ka vëzhguar...

Sterling u fye nga bullgarët, kosovarët e mirëpresin: Mirësevjen vëlla

Populli kosovar po tregon klasin dhe fytyrën e vërtetë në kohën kur këto virtyte janë në mungesë të theksuar te popujt e...

Skautat pushtojnë stadiumin e vogël “Fadil Vokrri”

Stadiumi "Fadil Vokrri" zë vetëm 12 mijë e diçka shikues, por në ndeshjen 17 nëntorit të pranishëm nuk do të jenë vetëm...

Kosova U21: Prekazi publikon listën e futbollistëve për ndeshjen me Austrinë

Përzgjedhësi i Kombëtares U21, Rafet Prekazi, e ka bërë publike listën e futbollistëve me të cilët do t’i kundërvihet Austrisë, në ndeshjen...

Gucati: Specialja mund ta ftojë edhe Thaçin – në nëntor priten aktakuzat e para

Numrit të rreth 250 ftesave për t’u paraqitur në Gjykatën Speciale pritet t’iu shtohet edhe ajo për presidentin e vendit, Hashim Thaçi.

Njihuni me luftërat më të gjata e më të shtrenjta në historinë e SHBA-ve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë fuqia më e madhe ushtarake në botë, me një buxhet vjetor prej 649 bilionë dollarë. Lufta...

Turqia dhe Rusia realizojnë patrullimin e katërt të përbashkët në veri të Sirisë

Trupat turke dhe ruse realizuan patrullimin e katërt të përbashkët tokësor në veri të Sirisë në kuadër të marrëveshjeje së dakorduar midis...