Ndërtohet ura më e gjatë në botë

Ura më e gjatë në botë e ndërtuar në det në Kinë është afër përfundimit. Ura 55 km e gjatë lidh Hong Kongun, Makaun dhe...

Ja 10 arsyet pse duhet të heqim dorë nga pijet e gazuara

Në Amerikë, një person konsumon mesatarisht 1.892.706 kg pije të gazuara çdo vit. Disa persona pranojnë se gjatë ditës konsumojnë më shumë pije me...

Më në fund shpresë për pak reshje dhe freski

Një pjesë e Europës Jugore, sipas meteorologëve po fillon të freskohet, pas ditëve të tëra me temperatura përvëluese që karakterizuan valën e të nxehtit...

Cili është gabimi me dozën e vajit të peshkut?

Një studim i fundit ka treguar që marrja në sasi të vogla e vajit të peshkut redukton dhimbjen nga osteoartriti. Osteoartriti nuk ka kurim dhe...

DR. Ismail Bardhi: BESIMI ËSHTË LIRI E SHPIRTIT

INTERVISTË INTERVISTË ME TEOLOGUN, PROF. DR. ISMAIL BARDHI BESIMI ËSHTË LIRI E SHPIRTIT Kohërat kanë ndryshuar, por kjo nuk nënkupton që ne duhet t’i dorëzohemi këtij...

Rriten gjobat për ata që u shesin alkool e duhan personave nën 18-vjeç

Të rinjtë nën moshën 18-vjeçare, deri së voni, kanë mund të blejnë të gjitha produktet, përfshirë edhe alkoolin dhe duhanin. Fëmijët apo adoleshentët, i...

Ishulli ku nuk ka ujë, vetura e teknologji, por veç të zgjedhurit mund të...

Në shikim të parë Ni’ihau duket si një vend i përkryer për të kaluar pushimet. Është vendi me më së paku banorë në ishullin...

Dritat e forta të veturave moderne po shkaktojnë aksidentet

Dritat e forta të veturave moderne janë duke u konsideruar si rreziku më i ri nëpër rrugë, pasi po dezorientojnë përkohësisht shoferët, thuhet në...

Si të shpëtoni kur na ngel hala e peshkut në fyt?

Është një frikë që të gjitha nënat kanë për shkak se ne kemi dëgjuar për dikë që ka pasur një problem me një halë...

“Kushdo që bën një të mirë, do të shpërblehet për të”…

Përshtati Elmaz Fida-Kushdo që bën një të mirë, do të shpërblehet për të. E mira është rreth dhe kudo dhe kurdo ta bësh atë,...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Rrëfehet një nga ish-klientët e Burdushit: Ai më shkatërroi motrën, ma ka sos shpirtin

Një nga ish-klientët e Burdushit, Afrim.M po kërkon ballafaqim me mjekun popullor në polici, prokurori e gjykatë. Burdushin po e akuzon se ia ka...

Mbi 1 mijë e 200 tiketa trafiku brenda 24 orëve

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka arritur të shqiptojë gjithësej 1mijë e 252 tiketa trafiku. Sipas raportit policor, gjatë periudhës së njejtë...

“Ferid Pashë Vlora” u kthye në Shqipëri

Në kuadër të panairit të librit në Tiranë, u organizua promovimi i libri të librit “Ferid Pashë Vlora të autorit turk Abdulhamit Kırmızı. Në këtë...

Pritet shkarkimi i Panucit

Pozita e Christian Panuccit duket se ka pranuar lëkundje të madhe pas humbjes 0:4 kundër Skocisë. Tekniku italian e ka gjetur vetën në pozitë shumë...

Zvicër – Belgjikë, Januzaj favorit – Ky është rezultati që dërgon tutje Xhakën e...

Edhe mbrëmja e sotshme do të na sjell përballje interesante në Ligën e Kombeve. Zvicër – Belgjikë do të jetë ndeshja më interesante që fillon...

Afganistan, vriten dy zyrtarë të lartë të sigurisë

Të paktën dy zyrtarë të lartë të sigurisë afgane u vranë në një sulm me bombë në lindje të vendit, raporton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësi...

Mogherini: Ndjekim nga afër hetimet për Khashoggin

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka deklaruar se “Së bashku me partnerët ndërkombëtarë do të ndjekim...