Hytbeja Lamtumirese e Profetit te Zotit (VIDEO)

Hutbeja e Lamtumirës e Pejgamberit Muhamed (alejhi selam) Shënim: Kjo ligjerate (hutbe) e Muhamedit as. eshte mbajtur ne vitin e 10 te Hixhres, pas kryerjes...

Këshilla për myslimanët në Ramazan

1. Ramazani është një mundësi shumë e mirë për besimtarët që të përtërijnë përkushtimin e tyre ndaj Krijuesit dhe Sunduesit të Ditës së Gjykimit....

Tregim: Nëse doni ta shkatërroni një vend, vetëm lironi gomarët e atij vendi

Nga: Rijad Imeri Një gomar ishte i lidhur për një peme Erdhi shejtani dhe e zgjidhi litarin e tij Hyri gomari në kopshtin e komshiut dhe filloi...

NE “DUAM” TË JAPIM TERRITOR, POR VALLË A DUAN ATA TË NA JAPIN DIÇKA?!?

Ismail Bardhi Në një shkrim timin të shkruar së fundmi të titulluar “Demarkacioni...” , fjalia e fundit ishte: mos u habitni se këta që flasin...

Humanizmi i hoxhës

Ibrahim ibnu Ed’hem ka qenë një hoxhë i urtë dhe shumë i ditur. Një herë, teksa po ecte rrugës sheh një të dehur. Për shkak...

Plaku 93 vjeqar qan ngase nuk mund të agjeroj Ramazanin

Hafiz dr.Yasir Qadhi tregon se si tre vjet më parë, njeri i shtyrë në moshë ia kishte bërë një pyetje shumë interesante në lidhje...

Rreziqet në lidhje me përdorimin e parasë virtuale

Sipas Bankës së Shqipërisë, fenomeni i qytetarëve që investojnë në para virtuale është i pranishëm edhe në Shqipëri. “Sipas informacioneve që ne kemi marrë është...

Akademiku që përktheu Kur’anin e parë në gjuhën shqipe, është asambleist në Komunën e...

Në gjuhën shqipe përkthimet e para të sureve dhe ajete të Kuranit janë bërë nga poeti i madh i letrave shqipe, Naim Frashëri që...

5 mesazhe për Muajin Ramazan

Nga: Rrahman FERIZI 1. Shëndet i ekuilibruar: Qasja ndaj shëndetit kërkon një trajtim permanent në kujdes dhe vetëkontroll. Dihet se pastërtia e  ajrit, ujit dhe ushqimit,...

Pse hamë më shumë kur jemi nërvozë?

Truri i njeriut për të gjitha proceset që realizon ka nevojë për shumë energji, ashtu që shpesh shkon në kundërshtim me pjesën tjetër të...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
76AbonentëAbonohu

3 Artikujt e fundit

Kartoni i kuq i Ramosit, ja çfarë vendimi ka marrë Real Madridi

Real Madrid ka vendosur të apelojë ndaj kartonit të dytë të Sergio Ramos, të marrë në fitoren 0-3 në udhëtim te Deportivo La Coruna. ‘Mbretërit’...

Toptha me hurma 

Nje nga ëmbëlsirat me te shendetshme dhe energjetike! Po ashtu mjaft e lehtë ne pregaditje! -160 gr hurma (te matura pa berthamen) -100 gr bajame -100 gr...

Serie A me 18 skuadra

Seria A sapo ka filluar, me javën e parë, që pa Juventusin dhe Napolin të konfirmuar në një nivel të lartë, përveç kthimit të...