Labinot Tahiri grumbullon 80 mijë euro për shërimin e Edita Gjikollit

Edita Gjikolli nga Peja, nënë e tre fëmijëve e cila vuan nga Leukemia Acute po vazhdon të trajtohet në Turqi.

Lista Serbe “ruan” pushtetin e Beogradit në veri të Kosovës

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve në katër komunat veriore të Kosovës, me shumicë serbe, Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë Veriore, të cilat...

Dënime deri në 9 vjet burgim për të kthyerit nga Siria

Të kthyerit nga Siria janë duke u hetuar për “Pjesëmarrje në luftëra të huaja”. Gratë kosovare tregojnë se si...

Kërkohet paraburgim për 5 të dyshuarit që u zunë me 1 kilogram drogë

Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë ditës së djeshme, më 18 maj 2019, rreth orës 20:30 minuta, ka ndaluar 5 persona, në mesin...

Sondazhet serbe: Shumica e qytetarëve në Serbi mendojnë se pushteti aktual do ta njohë...

Mediat në Serbi vazhdojnë me sondazhe, përmes së cilave po hulumtojnë opinionin publik lidhur me çështjen e Kosovës dhe njohjen e Republikës...

I riu nga Tirana me aftësi të kufizuara, agjëron, punon dhe ndjek shkollën

Sfidat dhe pengesat me të cilat përballen personat me aftësi të kufizuara në jetën e përditshme në Shqipëri janë të shumta, por...

23 raste të pickimit të rriqrave në Prishtinë, për vetëm një muaj

Për një muaj nga pickimi i rriqrave në Klinikën Infektive të QKUK-së, ndihmë kërkuar 37 pacientë. Përderisa viteve të kaluara shumica e...

Franca bllokon vizat, Kosova mban shpresat tek Samiti i Parisit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar sot me ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Këtë ai e...

“Bereqeti” shpërndan edhe 250 pako ushqimore, paralajmërohen edhe 2600 të tjera (Video)

Aktivitetet e shoqatës humanitare bamirëse "Bereqeti", e cila vepron në kuadër të Bashkësisë Islame të Kosovës, sot kanë vazhduar me shpërndarjen e...

Franca, shteti kyç që s’do t’i mundësojë Kosovës liberalizmin e vizave

Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Shiten të gjitha biletat e ndeshjes Angli – Kosovë

Janë shitur të gjitha biletat e ndeshjes kualifikuese për Euro 2020 mes Anglisë dhe Kosovës. Më 10 shtator në...

Formacioni më i mirë i sezonit në Serie A

Serie A në fundjavë zhvillon ndeshjet e xhiros së 38-të, që njihet si xhiroja e fundit e sezonit 2018/2019.

Nga 1 korriku, roamingu në Ballkan 70% më i lirë

Qytetarët e Kosovës, Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi, Bosnje-Hercegovinës dhe Serbisë, nga muaji korrik do të mund të bisedojnë me...

Rakitiq: Nuk shkoj te Interi, mbetem në Barcelonë

Futbollisti i kombëtares kroate, Ivan Rakitiq, ka përgënjeshtruar zërat se do të transferohet te Interi i Milanos. Përveç kësaj, Rakitiq konfirmoi se...

Japoni, operatorët celularë anuluan shitjen e Huawei-t

Dy operatorë celularë japonezë sot njoftuan se anulojnë fillimin e shitjes së telefonëve të mençur Huawei, derisa nuk konfirmohet siguria e prodhimit...

20 vjetori i masakrës së Dubravës, i mbijetuari largohet me forcë nga tubimi (Video)

Në 20-vjetorin e masakrës që forcat serbe orkestruan ndaj të burgosurve në burgun e Dubravës, situata eskaloi kur i mbijetuari i kësaj...

S’ka plan konkret për mbylljen e lojërave të fatit, bastoret funksionojnë ilegalisht

Zyrtarisht, nga 10 maji të gjitha subjektet e lojërave të fatit nuk mund të operojnë legalisht në Kosovë. Zyrtarisht,...