Qeveria Hoti shpërthen me zëvendësministra, deri tash ka emëruar 45, planifikojnë edhe 10 tjerë

0
Gjithsej 55 zëvendësministra pritet t’i ketë Qeveria Hoti. Shumica e tyre janë emëruar tashmë, derisa janë në pritje për t’ia nisur punës...

BE-ja synon të vazhdojë dialogun Kosovë-Serbi pa presidentin Thaçi

0
Zyrtarët e Bashkimit Evropian (BE) synojnë të vazhdojë përpjekjet për rifillimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovës, por...

Zëvendësministri Pjetër Ndou ende nën hetime për rastin e patentë-shoferëve

0
Postin e dytë më të lartë në hierarkinë e Ministrisë së Shëndetësisë e mban një politikan që është duke u hetuar për...

Mërgimtarët vazhdojnë të paguajnë sigurimin kufitar për vetura

0
Qytetarët e Kosovës që jetojnë dhe punojnë në shtete të ndryshme të Evropës, sa herë që hyjnë në Kosovëobligohen që në kufi...

​FSK nuk pranoi pagesë shtesë nga qeveria, të gatshëm të shërbejnë gjatë pandemisë

0
Menjëherë pas identifikimit të rasteve të para me Covid-19 në Kosovë, Forca e Sigurisë së Kosovës ngriti gjendjen e gatishmërisë operacionale në...

BE mbyll kufirin për Kosovën dhe Shqipërinë

0
Bashkimi Evropian nuk do të hapë kufijtë e jashtëm për shtetasit e shumicës së vendeve të Ballkanit Perendimor, pas 1 korrikut, pos...

Dështon gjykimi ndaj shtetasit serb që akuzohet për përgatitje të veprave terroriste

0
Në Departamentin Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë, të premten, ka dështuar të mbahet gjykimi ndaj Srba Antiq, i akuzuar për përgatitje...

Shoqëria civile i kërkon Hotit zëvendësimin e ministrit të Arsimit dhe zëvendësit të tij

0
Shoqëria civile i ka quajtur goditje të radhës për arsimin, emërimin e Ramë Likaj ministër dhe të Driton Bardhecit, zv.ministër.

Kurti: Besoj në pastërtinë e luftës së UÇK-së

0
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur para mediave para selisë së partisë, pas lajmit për aktakuzë nga Prokurori i Specializuar...

Nga presidenca tregojnë se cilat tema do të diskutohen në Shtëpinë e Bardhë

0
Zgjidhja e problemeve ekonomike, heqja e barrierave tregtare, lëvizja e lirë e njerëzve dhe e mallrave, si dhe investimet në infrastrukturën rajonale,...