Studimi që tregon se planetet u formuan nga topa gjigant balte

0
Një studim i ri mund të shkundë kuptimin tonë se si janë formuar Toka dhe planetet e tjera të sistemit tonë diellor. Teksa shkencëtarët kanë...

WhatsApp vjen me rrezik për telefonin tuaj, ja çfarë duhet të bëni

0
Vetëm pak ditë më parë WhatsApp bëri një përditësim të fundit të aplikacionit, ku tashmë mund të shpërndaje gjithçka, dhe çdo lloj dokumenti. Por përveç...

Audi A8 i ri: Ja ku vjen makina më e zgjuar në botë

0
Vitet e shkuara, Audi garoi me rivalët BMW seria 7 dhe me Mercedes Klasii S sa i përket pamjes vizive dhe teknologjisë. Këtë herë vjen...

Estonia hap në Luksemburg një ambasadë… elektronike!

0
I konsideruar si vendi që përdor më shumë internetin në botë, Estonia ka bërë një tjetër hap në këtë drejtim. Vendi baltik ka vendosur që...

Mbani telefonat sa më larg dhomës së gjumit

0
Shumë persona telefonin e mbajnë poshtë jastëkut, kjo jo vetëm për ta pasur afër gjatë përdorimit por dhe për t’u zgjuar në mëngjes me...

Del adapteri i iPhone që punon me energji diellore

0
Tashmë ka dalë një pajisje me anë të të cilës mund të karikohen dy telefona në të njëjtën kohë duke përdorur energji diellore.Kjo pajisje...

Teknologjia e lartë nuk ka lindur në Luginën e Silikonit, por në luftë…

0
Teknologjia është një themel i fortë i fuqisë kombëtare. Teknologjitë që përcaktojnë një epokë zakonisht vijnë nga një fuqi e madhe gjeopolitike. Përdorimet e...

Samsung sjell televizorin me diagonale 10.3 metra

0
Kompania jugkoreane Samsung ka sjellë së fundi televizionin e ri 406 inç Cinema me ekran LED. Pajisja e re ka diagonalen e ekranit prej 10,3...

Shtyhet publikimi i iPhone 8

0
iPhone 8 është smartphone më i pritur i muajve të ardhshëm dhe për të cilin qarkullojnë lajme pa fund. Së fundmi Fast Company shkruan...

Pse në avion duhet të qëndrojmë në “fly mode”?

0
Disa persona mund të mos e përfillin urdhrin e stjuardesave për të bërë telefonin “airplane mode”. Këta persona ose nuk e kanë idenë se përse...