YouTube pati ndërprerje globale, por tani është kthyer

YouTube ka përjetuar një ndërprerje të madhe. Përdoruesit në të gjithë botën filluan të vërejnë se faqet e shërbimit të videos dhe aplikacionet telefonike...

Këto janë shkaqet pse nxehet telefoni

Të gjitha pajisjet gjenerojnë nxehtësi, por ajo nxehtësi është armiku i baterisë. Nëse pajisjet tuaja po nxehen shumë shpesh, më poshtë mund të lexoni...

WhatsApp sjell opsionin që do t’ju pëlqejë pafund

Nëse e keni patur problem pjesën e memories në telefon tani ka ardhur koha të mos e vrisni mendjen pasi WhatsApp po e bën...

Prezantohet Samsung Galaxy Note 8

Samsung e ka bërë zbulimin e Samsung Galaxy Note 8. Me një ngjarje të zhvilluar minuta më parë në New York, Samsung ka bërë...

Rreziqet e internetit: Këshilla të sigurisë për prindërit, fëmijët dhe tinejxherët

Të gjithë prindërit duhet të jenë të brengosur për kërcënimet në rritje të privatësisë dhe sigurisë së fëmijëve në internet. Përderisa të qenit ‘online’ është...

Samsung shtynë lansimin e telefonit të palosshëm, shkaku raporteve për dëmtim të ekranit

Gjiganti korean i prodhimit, do ta shtyejë lansimin e Galaxy Fold, telefonit të palosshëm që pritet të kushtojë rreth 2,000 dollarë.

Aplikacionet që duhet t’i fshijnë menjëherë përdoruesit e Samsung, janë përplot viruse

Pronarët e smartfonëve që përmbajnë sistemin operativ Android, me theks të veçantë ata që posedojnë Samsung, duhet të qëndrojnë larg disa aplikacioneve...

Instagram merr mbështetje për njoftimet në shfletues

Shërbimi do të kërkojë leje së pari dhe më pas do t’ju njoftojë sa herë që ka ndonjë aktivitet në llogarinë tuaj. Për herë të...

Lajm i mirë për të gjithë përdoruesit e WhatsApp

WhatsApp është vendosur të prezantojë një tipar të ri që nxit baterinë tuaj, dhe ju mundëson një pamje më të mirë natën, për të...

Mbi 50 për qind: 3.9 miliard njerëz kanë qasje në internet

Numri i përdoruesve të internetit vazhdon të rritet, veçanërisht në vendet në zhvillim. Rreth 3.9 miliardë njerëz në mbarë botën përdorin internetin. 51.2 për qind,...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Revolucionarë të urtë!

Shkruan: Halil Avdulli Një mijë e katërqind vjet më parë, Bilali r.a. dha një shembull të mrekullueshëm të së...

Teknologjia që po heq barrierat e fundit të komunikimit

Udhëtimi në vende të huaja e të panjohura sa vjen e bëhet më i lehtë. Tani turistët nuk kanë pse të vijnë vërdallë...

SHBA, një senator përballet me akuza për pornografi të fëmijëve

Senatori i shtetit të Pensilvanisë në SHBA, Michael J. Folmer po përballet me akuzat për pornografi të fëmijëve, transmeton Anadolu Agency (AA).

Raporti/ 272 milionë emigrantë në të gjithë botën

Numri i përgjithshëm i emigrantëve në të gjithë botën këtë vit ishte 272 milionë ose 51 milionë me shumë sesa në vitin...

Tajlandë, policia mbledh të dhënat personale të studentëve muslimanë

Kryeministri i Tajlandës, Prayut Chan-o-cha ka mbështetur vendimin e Byrosë Speciale Policore për të mbledhur të dhënat personale të studentëve muslimanë në...

Rezervat strategjike amerikane të naftës, ku ruhen dhe kur përdoren?

Pak ditë më parë rafineritë e naftës në Arabinë Saudite ranë pre e një sulmi, duke sjellë dhe shkatërrimin e tyre. Deri...

Një muaj arrest shtëpiak pasi organizoi bixhoz të paligjshëm

Gjykata Themelore e Prizrenit ka vendosur masën e arrestit shtëpiak në kohëzgjatje prej një muaji ndaj të pandehurit F.B. nga Prizreni, për...