Një lajm i mirë për “meraklinjtë” e iPhone

0
Është shkruar mjaft shumë për praninë e telefonit iPhone X dhe problemet me rezerva. Apple thuhet se është duke pasur telashe me rezervat e telefonave...

Apple krijon lapsin e ri për vizatim në ekran

0
Apple planifikon të lëshojë lapsin e ri në treg deri në vitin 2019, duke u mundësuar përdoruesve të iPhone dhe iPad precizitet të plotë...

I dënuari me burg qetësohet ngase pasuria e tij prek 2 miliardë dollarë

0
Jay Y. Lee, trashëgimtari miliarder i grupit Samsung, do të gjejë pak qetësi kur të mësojë se kompania e tij ka patur fitime rekord...

Mos e mbani celularin poshtë jastëkut, rrezatimi dëmton trurin

0
Aparatët celularë janë një ndër gjërat më të rëndësishme që kanë njerëzit në ditët e sotme pasi përdoren për gjëra të ndryshme. Por ato kanë...

Facebook zbulon sekretet e familjes

0
Funksioni “Njerëzit që mund të njohësh” i Facebook nga një lojë dëfruese ku mund të gjeje miqtë e vjetër të shkollës fillore mund të...

Ja shenjat se dikush ua ka prekur telefonin mobil në fshehtësi

0
Nëse mendoni se telefoni juaj mobil është zona juaj private, është e mundur që të mashtroheni. Deri më tash është dëshmuar se nuk ekziston pajisje,...

Kamera për mobil që “shikon” përtej mureve

0
Shikimi përmes mureve duke iu falënderuar teknologjisë moderne së shpejti mund të bëhet realitet. Shkencëtarët me vite po punojnë për zgjidhje dhe rolin kryesor e...

Ja pse nuk duhet të mbani celularin ndezur në avion

0
Rregulli 1 kur udhëtoni me avion është që celularin t’a vendosim në “airplane mode”, por jo të gjithë e zbatojnë. Sigurisht kjo vjen më shumë...

Mazda zbulon dy koncepte atraktive në panairin e Tokios (Foto)

0
Deri në fillim të auto-sallonit në Tokio kanë mbetur më pak se dy javë, ndërsa risitë e veta, të cilat do të kenë premierën...

Facebooku dhe Instagrami bien nga sistemi

0
Rrjetet e mëdha sociale Facebook dhe Instagram kanë rënë nga rrjeti për shumë përdorues në botë. Shumë përdorues të këtyre rrjeteve sociale kanë shfrytëzuar Twitterin...