Prej nesër, Google do të bllokojë reklamat në shfletuesin Chrome

Google ka zbuluar se funksioni i ri i bllokimit të reklamave në shfletuesin e saj Chrome do të lansohet nesër. Kompania gjithashtu ka zbuluar...

Protestohet kundër përdorimit të robotëve në luftë

Shkencëtarët dhe studiuesit e teknologjisë së përparuar kanë shprehur protesta mbi përdorimin e inteligjencës artificiale për qëllime ushtarake. Mijëra të punësuarve në Google, duke përfshirë...

Ky është telefoni më i shitur gjatë muajit mars

Kompania analitike Counterpoint Research ka lëshuar një listë të të dhënave më të fundit të disponueshme të shitjeve të telefonave për muajin mars. Në krye...

Kompania e famshme kineze tregon datën e prezantimit të modelit të ri

Xiaomi ka konfirmuar datën e prezantimit të modelit të ri. Xiaomi Mi Max 3 do të prezantohet pas pak ditësh, konkretisht me datë 19...

Whatsapp sjell një përditësim të madh, tani i gatshëm në telefonin tuaj

Whatsapp sapo ka konfirmuar se është duke shtuar një mënyrë radikalisht të re për të biseduar në aplikacionin. Shërbimi i mesazheve popullore thotë se, nga...

Facebook heq më shumë se 600 faqe për ndërhyrjen e zgjedhjeve afatmesme

Facebook tha të martën se ka hequr 652 faqe në rrjetin e mediave sociale që po vepronin një operacion të koordinuar të ndikimit politik...

Huawei falenderon Apple për mos sjelljen e risive

Apple njoftoi më në fund iPhone-ët e ri dhe Apple Watch. Ndërsa nuk ka dyshime se disa konsumatorë janë shumë të ngazëllyer për produktet...

Përdorimi i internetit në Kosovë është 76.6%

Sot fillon Muaji i Botëror i Vetëdijesimit për Sigurinë Kibernetike dhe në kuadër të këtij muaji, Ministria e Punëve të Brendshme ka paraparë disa...

Rreziku më i madh i teknologjisë për njerëzit, sipas Tim Cook nga Apple

Tim Cook, 57 vjeç, dha një fjalim mbi rëndësinë e privatësisë – dhe se si të dhënat tona mund të jenë duke u përdorur...

Përdorues të Android keni kujdes, këto lloje të lojërave mund të kenë viruse

Shkarkimi i aplikacioneve është falas për përdoruesit të Android në Play Store. Përkundër anëve të mira të kësaj, ajo ka edhe anët e këqija. Një...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Për pesë muaj, Policia ua ndalon vozitjen 2 mijë e 500 personave

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke vazhduar me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun...

Haradinaj thotë se taksa nuk e ka bllokuar liberalizimin: Kushtet janë përmbushur

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës. Ai...

Shteti jep para për veriun e Mitrovicës pa e ditur se çka u bë...

Zyra Kombëtare e Auditorit ka publikuar të gjeturat për Komunën e Mitrovicës veriore. Në këtë komunë Auditori ka hasur...

VV-ja vizitë në Turqi, falënderon TIKA-n për projektet zhvillimore në Kosovë

Krerët e Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë nisur turin e takimeve në Turqi. Kryetari i kësaj partie, Albin Kurti së bashku...

New York, protestë pas vdekjes së Morsit

Anëtarët e komunitetit egjiptiano-amerikan në New York kanë protestuar kundër qeverisë ushtarake në Egjipt, pasi presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në rrugë...

Shqipëria fillon heqjen e tarifave roaming për kosovarët

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka bërë të ditur se tashmë Shqipëria ka filluar me implementimin e marrëveshjes për heqjen e...

Trump kërcënon me dëbimin e miliona emigrantëve

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi me dëbimin e miliona njerëzve që jetojnë ilegalisht në SHBA. Në...