Ky është iPhone 8? (Foto)

Tash kur iPhone 8 ka hyrë në prodhimin masiv, mund të presim edhe më shumë informacione për pajisjen se sa që kemi pasur më...

Volkswagen përgatit një befasi të madhe për blerësit

Prodhuesi gjerman i automobilave Volkswagen do të inkurajojë me një shumë prej dhjetë mijë eurosh për të gjithë ata, të cilët dëshirojnë të zëvendësojnë...

Hajnia virale, kështu po vidhen kartat e kreditit nga bankomatët (VIDEO)

Klonimi i kartelave është një nga shqetësimet më të furishme të shekullit të 21-të. Kanë kaluar kohët kur pasi e humbisnit protofolin, e anulonit...

Nëse passwordi juaj është sikur këta, ndërrojeni menjëherë!

Fjalëkalimi, apo sic njihet globalisht "passwordi" është informacioni më konfidencial të cilin nuk duhet ta dijë as më i afërmi person. Emailet dhe llogaritë e...

Google si shembull për trajtim të mirëfilltë të punëtorëve

Shumë prej nesh kanë menduar së paku një herë se sa tërheqëse do të ishte puna në selinë e Google në Kaliforni. Kompania miliardë...

Dalin pamjet e iPhone 7S Plus

Telefoni më i mirë i Apple padyshim se do të jetë iPhone 8, por kjo kompani është duke përgatitur edhe dy modele tjera, iPhone...

Facebooku po i mund të gjitha kanalet e tjera

Marketingu është çelësi i suksesit për çdo biznes. Nëse ju jeni tashmë një sipërmarrës ose planifikoni për t’a nisur biznesin tuaj të ri këtë...

Ta zëvendësojmë Facebook-un me Kur`an

Shumë besimtarë, pak a shumë janë të varur nga Facebook-u. I kontrollojmë llogaritë në Facebook nga disa herë në ditë. Disa e kanë përditshmëri...

Cilat janë industritë që po përfitojnë nga marketingu digjital?

Çdo kompani ka nevojë për një plan digjital, por disa sektorë janë më të përshtatshme se tjerat për këtë lloj marketingu. Në botën tonë të...

Facebooku favorizon “instant articles”

Facebook njoftoi ditën e sotme se së shpejti do të aplikojë disa ndryshime në News Feed të cilat do e bëjnë më të shpejtë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Revolucionarë të urtë!

Shkruan: Halil Avdulli Një mijë e katërqind vjet më parë, Bilali r.a. dha një shembull të mrekullueshëm të së...

Teknologjia që po heq barrierat e fundit të komunikimit

Udhëtimi në vende të huaja e të panjohura sa vjen e bëhet më i lehtë. Tani turistët nuk kanë pse të vijnë vërdallë...

SHBA, një senator përballet me akuza për pornografi të fëmijëve

Senatori i shtetit të Pensilvanisë në SHBA, Michael J. Folmer po përballet me akuzat për pornografi të fëmijëve, transmeton Anadolu Agency (AA).

Raporti/ 272 milionë emigrantë në të gjithë botën

Numri i përgjithshëm i emigrantëve në të gjithë botën këtë vit ishte 272 milionë ose 51 milionë me shumë sesa në vitin...

Tajlandë, policia mbledh të dhënat personale të studentëve muslimanë

Kryeministri i Tajlandës, Prayut Chan-o-cha ka mbështetur vendimin e Byrosë Speciale Policore për të mbledhur të dhënat personale të studentëve muslimanë në...

Rezervat strategjike amerikane të naftës, ku ruhen dhe kur përdoren?

Pak ditë më parë rafineritë e naftës në Arabinë Saudite ranë pre e një sulmi, duke sjellë dhe shkatërrimin e tyre. Deri...

Një muaj arrest shtëpiak pasi organizoi bixhoz të paligjshëm

Gjykata Themelore e Prizrenit ka vendosur masën e arrestit shtëpiak në kohëzgjatje prej një muaji ndaj të pandehurit F.B. nga Prizreni, për...