iPhone X vjen më shpejtë sesa pritej fillimisht

0
Kur iPhone X është lëshuar për tu porositur javën e kaluar, koha e përafërt për tu pajisur me modelin më të ri të teleofnit...

Produkti i studentëve shqiptarë që e lehtëson punën në laptop (Foto/Video)

0
Laptopët janë duke u bërë mjeti kryesor i punës duke lënë prapa kompjuteret. Shumë njerëz shpenzojnë orë të tëra gjatë ditës duke punuar në...

Produkti i studentëve shqiptarë që e lehtëson punën në laptop (Foto/Video)

0
Laptopët janë duke u bërë mjeti kryesor i punës duke lënë prapa kompjuterët. Shumë njerëz shpenzojnë orë të tëra gjatë ditës duke punuar në zyrë...

Google “lë” gjithë punën për të rregulluar një emoji

0
Shefi i kompanisë Google, Sundar Pichai i ka kërkuar punonjësve arritjen e menjëhershme të një objektivi të ri që ka të bëjë me emoji-n...

Ja për çfarë shërben cilindri që gjendet te karikuesit e baterive…

0
Pa atë kabullin që ushqen baterinë e laptopit tonë jemi të humbur, sidomos në ato raste kur edhe ajo pak ngarkesë që ka mbetur...

Apple e pushoi nga puna pas publikimit të një video në YouTube nga vajza...

0
Ajo video theu një rregull të kontratës ndërmjet Apple dhe punonjësve të saj. Tinejxherja Brooke Amelia Peterson është blogere në YouTube ku poston video të...

Tashmë mund t’i fshijmë mesazhet në WhatsApp: Vetëm…

0
Tashmë të gjithë do të keni mundësi që një mesazh të dërguar gabimisht ta fshini. Në dispozicion keni vetëm 7 minuta kohë, ose përndryshe do...

WhatsApp me funksion të ri

0
WhatsApp është bërë me funksion të ri, të cilin përdoruesit e kanë dëshiruar për një kohë të gjatë. Funksioni mundëson shlyerjen/shtyrjen e thirrjeve, pasi që...

BMW sjell për adhuruesit e tij modelin atraktiv X2 (Foto)

0
Prodhuesi bavarez ka publikuar fotografitë dhe detajet teknike të modelit të tij më të ri kompakt. Një vit pas versionit koncept, BMW ka prezantuar edhe...

Blockchain – teknologjia për zgjidhjen e problemeve botërore

0
Njerëzit thonë se Bitcoin dhe monedhat e tjera digjitale janë e ardhmja e parave. Sipas disa të dhënave paratë që përdorim sot shumë shpejtë...