Google si shembull për trajtim të mirëfilltë të punëtorëve

Shumë prej nesh kanë menduar së paku një herë se sa tërheqëse do të ishte puna në selinë e Google në Kaliforni. Kompania miliardë...

Dalin pamjet e iPhone 7S Plus

Telefoni më i mirë i Apple padyshim se do të jetë iPhone 8, por kjo kompani është duke përgatitur edhe dy modele tjera, iPhone...

Facebooku po i mund të gjitha kanalet e tjera

Marketingu është çelësi i suksesit për çdo biznes. Nëse ju jeni tashmë një sipërmarrës ose planifikoni për t’a nisur biznesin tuaj të ri këtë...

Ta zëvendësojmë Facebook-un me Kur`an

Shumë besimtarë, pak a shumë janë të varur nga Facebook-u. I kontrollojmë llogaritë në Facebook nga disa herë në ditë. Disa e kanë përditshmëri...

Cilat janë industritë që po përfitojnë nga marketingu digjital?

Çdo kompani ka nevojë për një plan digjital, por disa sektorë janë më të përshtatshme se tjerat për këtë lloj marketingu. Në botën tonë të...

Facebooku favorizon “instant articles”

Facebook njoftoi ditën e sotme se së shpejti do të aplikojë disa ndryshime në News Feed të cilat do e bëjnë më të shpejtë...

Modeli i telefonit në Android që kushton vetëm 89 euro

Nëse kërkoni një telefon me performanca të mira në harduer dhe sistemin operativ Android, prodhuesi i famshëm aziatik – ZTE ua ofron këtë zgjidhje...

Opel bëhet pjesë e Peugeot

1 gushti i 2017-ës ishte  një ditë historike dhe emocionale për Opelin dhe Vauxhallin. Kalimi i Opel Automobile GmbH, me markat e saj Opel dhe...

Virusi i ri mund të zbulojë të dhënat private WhatsApp

Përdoruesit e aplikacionit messenger WhatsApp rrezikojnë t’iu zbulohen disa të dhëna të rëndësishme të privatësisë së tyre. Virusi i përhapur kohët e fundit sulmon të...

Pse duhet gjithherë t’i hiqni nga rryma të gjitha pajisjet…

Njerëzit që shkojnë në pushime do të duhej t’i ndalin aparatet elektrike në shtëpi, siç janë: TV, DVD player, stereo, telefoni, mikrovalët, makina e...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Serbia paralajmëron hyrjen masive të mallrave serbe në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq është shprehur sot se qeveria e Serbisë do të fusë mallra serbe në Kosovë – me çdo...

A do ta refuzojnë arabët marrëveshjen për Palestinën, siç e refuzoi Sulltani Osman?

Politikani veteran libanez Walid Joumblatt ka nxjerrë një krahasim ndërmjet reagimit të Perandorisë Osmane ndaj ofertës së themeluesit të Cionizmit Theodor Herzl...

Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...

10 mijë persona të vdekur brenda një viti në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar statistikat e vdekjeve në Kosovë për vitin që lamë pas. Burimi...

Amir Rrahmani kalon te Verona

Tashmë gjithçka është zyrtare, Amir Rrahmani është futbollisti më i ri i Hellas Veronës në Serie A. Mbrojtësi kosovar...

Haradinaj më 1 korrik në Francë për liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert, me të cilin ka...

Publikohen imazhet tronditëse të një refugjati të mbytur me vajzën e tij

Imazhet tronditëse të një babai dhe vajzës së tij të vogël të mbytur në lumin “Rio Grande” kanëj tronditur opinionin botëror.