Facebook punëson 1.000 njerëz në luftën kundër lajmeve të rreme

Kompania Facebook njoftoi sot se do të punësojë mbi 1 mijë njerëz, të cilët do të kenë për detyrë që të parandalojnë lajmet e...

iPhone X shfaqet në video

iPhone i ri i Apple, modeli X do të lansohet të premten më 3 nëntor, telefoni do të fillojë shitjen me para-porosi këtë të...

Një robot do prezantojë një program në transmetim direkt

Emisioni ‘Today’ në BBC do të prezantohet nga një robot i quajtur Mishalbot, për të cilin ekspertët kanë përdorur inteligjencë artificiale që të arrijë të prezantojë. Zgjodhën pikërisht këtë...

Samsung Galaxy S9 sjell vetëm 4GB RAM

Samsung Galaxy S9 dhe Galaxy S9 Plus pritet të bëhen zyrtarë në Mobile World Congress muajin e ardhshëm. Ne kemi dëgjuar më parë se...

Varësia nga telefoni po bëhet e frikshme, ja studimi që e dëshmon!

Psikologët kanë nxjerrë një paralajmërim për njerëzit e varur nga teknologjia, sidomos ata që qëndrojnë gjithë kohës në internet. Një studim mbi përdorimin e celularit...

Gati një në 10 amerikanë kanë fshirë llogaritë e tyre në Facebook

Lëvizja #DeleteFacebook është duke e bërë punën e saj më shumë sesa pritej. A keni fshirë llogarinë tuaj në Facebook pas skandalit të Cambridge Analytica...

Apple ul ndjeshëm çmimin e iPhone X

Apple mund ta bëjë iPhone X më të arritshëm për të gjithë, duke ulur çmimin e pajisjes jashtëzakonisht shumë, së shpejti. Sipas analistit të “International...

Apple pa sukses në një prej tregjeve kryesore në botë

Apple po përpiqet të shesë iPhone në Indi, tregu i tretë më i madh i telefonave në botë dhe ka humbur disa drejtues të...

New York, këtë vit nuk jepen licenca të reja për automjetet e Uber

Në New York nuk jepen licenca të reja për automjetet e Uber dhe kompanive të ngjashme që lejojnë pronarët e makinave private të bëjnë...

Microsoft do të ndryshojë (sërish) Skype-n

Microsoft ka vendosur që të ndryshojë edhe një herë tjetër Skype-n, duke i hequr “highlights”-in që është si i Snapchat-it. Drejtori i dizajnit të Skype,...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...

Rama: Frika nga drejtësia e ka kthyer opozitën në kamikaze

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka lëshuar sërish akuza për opozitën gjatë fjalimit të mbajtur në bashkinë e Gramshit, për votimet e 30...

Serbia paralajmëron hyrjen masive të mallrave serbe në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq është shprehur sot se qeveria e Serbisë do të fusë mallra serbe në Kosovë – me çdo...

A do ta refuzojnë arabët marrëveshjen për Palestinën, siç e refuzoi Sulltani Osman?

Politikani veteran libanez Walid Joumblatt ka nxjerrë një krahasim ndërmjet reagimit të Perandorisë Osmane ndaj ofertës së themeluesit të Cionizmit Theodor Herzl...

Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...

10 mijë persona të vdekur brenda një viti në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar statistikat e vdekjeve në Kosovë për vitin që lamë pas. Burimi...