Automjetet me benzinë dhe naftë, drejt fundit të tyre

Prej vitit 2040 në Britaninë e Madhe dhe në Francë do të lejohen të qarkullojnë vetëm makina elektrike. Gjermania pritet të pasojë. “Brenda një afati...

Samsung Galaxy S9 mund të lansohet më herët sesa zakonisht?

Telefoni i ri premium nga Samsung, Galaxy S9 – mund të debutojë edhe më shpejt se sa besohej më parë, thuhet sipas një raporti...

Lidhjet me USB ndihmojnë rrjedhjen e informatave

Lidhjet me USB, janë më të zakonshmet në gjithë globin për t’i kyçur pajisjet e jashtme me kompjuterë. Por që sipas një studimi australian, nga...

Prezantohen veturat elektrike Smart (Video)

Koncepti smartvision EQ fortwo nuk përfshin timon ose pedale, dhe ka për qëllim që përdoruesit e makinave ta kenë më të lehtë ngasjen nëpër...

Varësia nga interneti, rrezik për sulmet kibernetike

Kompani të mëdha dhe qeveri të ndryshme po përjetojnë sulme kibernetike në një botë që është e varur nga interneti. Jonathan Homer nga Departamenti amerikan...

iPhone 8: Gjestet e dorës do ta zëvendësojnë plotësisht butonin Home

Butoni i vetëm fizik i iPhone do ti përkasë së kaluarës sipas një raporti të Bloomberg. Sipas medias financiare butoni do të eliminohet për të...

Pse përdorimi i celularëve është i dëmshëm…

Epoka dixhitale sa ndihmuese është aq edhe shkatërruese duket të jetë. Organizata Kombëtare e Shëndetit dhe disa mjekë rusë, paralajmërojnë se telefonët celulare janë...

Instagram është aplikacioni më i dëmshëm për shëndetin mendor?

Mediat sociale kanë një ndikim shumë të madh në përditshmërinë tonë. Por ndikimi i tyre është aq i madh sa ndikojnë edhe në shëndetin mendor. Argumentet...

Nokia 8 vjen në Evropë

Nokia 8 u lansua përfundimisht këtë muaj, pas shumë thashethemeve dhe rrjedhjeve online. Telefoni ka shkuar deri tani për para-porosi në disa vende, çuditërisht kushton...

Samsung do të shesë më shumë se 11 milionë njësi të Galaxy Note 8

Samsung pret të shesë mbi 11 milionë njësi të fabletit të sapo-lansuar Galaxy Note 8. Kjo u zbulua nga drejtori i gjigantit të Koresë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
86AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Holanda kërkon të shfajësoj veten nga gjenocidi i Srebrenicës

Qeveria holandeze i ka kërkuar Gjykatës së Lartë të vendit të përmbysë një vendim ku thuhet se Holanda ishte pjesërisht përgjegjëse për vdekjen e...

Bajadera të bardha me kokos, pa pjekje

Përbërësit: ▪ 300 g sheqer ▪ 200 ml ujë ▪ 250 g margarinë ▪ 300 g keks ▪ 100 g kokos Glazura: ▪ 100 g çokollatë të bardhë ▪ 3 lugë vaj Përgatitja: Sheqerin...

Arrestohet huligani që sulmoi deputetët në Kuvendin e Maqedonisë

Ministria e Brendshme në Maqedoni ka arrestuar qytetarin Igor Jug nga Kumanova, që është niëri nga të dyshuarit për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin...

Trendi në rritje i ilaçeve/ Mos popullsia po plaket?

Importi i ilaçeve është një trend rritës prej një dekade edhe pse popullsia e vendit është pakësuar, por vitet e fundit rritja është më...

burgosurit i vë flakën dhomës së burgut në Dubravë, rrezikon veten dhe të tjerët

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të lirive të njeriut ka njoftuar se i burgosuri K. B. i dënuar për vrasje me dënim...

Çavusoglu: Në vend të sulmeve ndaj feve duhet të shkatërrohen ideologjitë e terrorit

Ministri i Jashtëm, Mevlut Çavusoglu deklaroi se në vend të sulmeve ndaj feve duhet të shkatërrohen arsyet kryesore dhe ideologjitë e terrorit. Ministri Çavusoglu mbajti...

Ymeri: Komunat do të jenë të qytetarëve dhe jo pushtetarëve

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka shprehur besimin se në zgjedhjet lokale të 22 tetorit kjo parti do të shënojë fitore në shumë...