Kompania simotër e Google arrin vlerën një trilion dollarë

0
Alphabet – kompani simotër e gjigantit të kërkimeve në internet, Google – arriti për herë të parë vlerën prej një trilion dollarësh...

Kina lançon satelit në hapësirë që do të transferojë të dhëna prej 10 GB...

0
Sateliti i prodhuar nga kompania hapësinore Galaxy Space, do të zhvillojë aktivitetet në orbitë të ulët dhe në sekonde do të transferojë...

Njihuni me specifikat e jashtëzakonshme të Galaxy S20

0
Burimi i XDA konfirmoi se S20 do të mbetet me skanerin ultrasonik të ngjashëm me S10 jo ta zëvendësojë me një optik.

Kina lejon rrjetet sociale por vetëm për diplomatët

0
Përderisa Kina vazhdon ndalesën për qytetarët e saj në mediat sociale ajo ka lejuar për diplomatët dhe punonjësit e qeverisë përdorimin e...

Shpiket bateria e re që do të mbajë të karikuar telefonin tuaj për 5...

0
Një nga aspektet që telefonat inteligjentë nuk kanë evoluar asnjëherë gjatë gjithë këtyre viteve është autonomia: Pasi telefonat celularë...

Facebook me pamje të re, versioni i ri për kompjuter do të ketë edhe...

0
Facebook do të ndryshojë look brenda pranverës, në versionin për kompjuter dhe do të jetë edhe një ‘dark mode’, që lodh më...

Ja si do të jetë një iPhone i lirë

0
Kompania Apple ka njoftuar se iPhone i lirë, i pritur për t’u hedhur në treg në gjysmën e parë të këtij viti,...

Planet e Uber – Së shpejti taksi fluturuese

0
Uber ka prezantuar planet për një taksi fluturuese në panairin e teknologjisë CES në Las Vegas. Kompania e taksive që...

Duket si anije hapësinore, sa ka kushtuar selia e re e Apple

0
Ndërtesa e re e kompanisë “Apple”, ka kushtuar mbi 5 miliardë dollarë dhe ka një pamje jashtëzakonisht të veçantë, shumë të ngjashme me një...

Samsung zbulon datën e debutimit të Galaxy S11

0
Të shtunën Samsung bëri të ditur se aktiviteti tradicional Unpacked do të mbahet më 11 Shkurt ku kompania pritet të prezantojë smartfonët...

Artikujt e fundit