NASA testoi motorin raketor për ekspeditat në Hënë

Agjencia amerikane për studimin e hapësirës, NASA, testoi motorin raketor RS-25 të cilin planifikon ta përdor për ekspeditat e saj në Hënë,...

Truri i njeriut mund të ruajë mbi 4.7 miliardë libra

Truri i njeriut e ka kapacitetin dhjetëfish më të madh sesa që ishte supozuar më parë dhe mund t’i ruajë 4.7 miliardë libra, zbulojnë...

Prezantohen telefonat e gjeneratës së re. Me 5 kamera dhe mbajnë 1 javë bateri

Panairi vjetor në Barcelonë i telefonisë së lëvizshme ka zbuluar edhe zhvillimet më të fundit të teknologjisë, e cila do të përmirësojë ndjeshëm cilësinë...

Google akuzohet për shkelje të ligjeve të BE

Shtatë vende evropiane po luftojnë kundër grumbullimit të dhënave nga Google. Ata pretendojnë se gjiganti i internetit ka shkelur ligjet e privatësisë duke ndjekur lëvizjet...

Gmail shkon përtej pritshmërive të përdoruesve, këto janë veçoritë të reja

Përdoruesit e aplikacionit 'Gmail' mund të planifikojnë kohën kur të dërgohet 'e-mail'-i, të zgjedhin linja të sugjeruara në fushën e 'subject' dhe...

Taktika e re e hakerave

Jo vetëm telekamerat, baby monitor, apo ruter i shtëpisë, hakerat tani pëlqejnë dhe makinat e kafesë, dhe peshkojnë steganografinë e Greqisë antike për të...

Galaxy S9 dhe S9+ ‘përmbysin’ nga froni iPhone X

Disa javë më parë, Samsung prezantoi dy modelet e reja të tij Galaxy S9 dhe Galaxy S9+, gjatë Kongresit Botëror të Telefonisë në Barcelonë,...

Elon Musk heq kompanitë e tij nga Facebook

Pasi humbi miliarda dollarë në bursë nga shpërthimi i skandalit të “Cambridge Analytica”, Facebook po humbet edhe përdoruesit e tij. Premtimi është premtim dhe Elon...

Microsoft ridizajnon ikonat e Office

Microsoft prezantoi një ridizajnim të ikonave të Office të cilët për herë të fundit ishin përditësuar në 2013-ën. Ikonat e reja do të lançohet gradualisht...

Disa fakte rreth Instagramit…

Instagram është një nga aplikacionet më të përdorura dhe sot do t’u tregojmë 25 arsye pse kompania apo marka juaj duhet të jetë në...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

VV-ja vizitë në Turqi, falënderon TIKA-n për projektet zhvillimore në Kosovë

Krerët e Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë nisur turin e takimeve në Turqi. Kryetari i kësaj partie, Albin Kurti së bashku...

New York, protestë pas vdekjes së Morsit

Anëtarët e komunitetit egjiptiano-amerikan në New York kanë protestuar kundër qeverisë ushtarake në Egjipt, pasi presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në rrugë...

Shqipëria fillon heqjen e tarifave roaming për kosovarët

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka bërë të ditur se tashmë Shqipëria ka filluar me implementimin e marrëveshjes për heqjen e...

Trump kërcënon me dëbimin e miliona emigrantëve

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi me dëbimin e miliona njerëzve që jetojnë ilegalisht në SHBA. Në...

Juventus rrit ofertën për Paul Pogban, alarmohet Reali

Juventusi po rrit përpjekjet e tyre për të nënshkruar me Paul Pogban por e pranojnë se ata do të përballen me konkurrencë...

Mediat gjermane: bllokim i përkohshëm i negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Mediat gjermane raportojnë se do të ketë një bllokim të përkohshëm të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Mocioni drejt dështimit, opozita s’po mund t’i sigurojë 61 vota

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot konferencë për media. Temë kryesore e kësaj konference ishte të gjeturat e...