Telefoni i palueshëm i Samsung pritet të ketë ekran 7 inç dhe një ekran...

Timothy Martin i Wall Street Journal raporton se telefoni i palueshëm dhe shumë i pritur i Samsung do të vijë në fillim të vitit...

Qeveria Australiane ndalon përdorimin e teknologjisë 5G të Huawei

Prodhuesi Kinez i Huawei tha se qeveria Australiane ndaloi përdorimin e teknologjisë së saj 5G për rrjetin wireless. Kompania tha se edhe firma ZTE është...

Më 11 tetor nuk do të ketë internet

Interneti do të bllokohet për miliona përdorues në të gjithë botën, dhe kjo do të ndodhë pikërisht pas disa javësh. “Mbyllja” e internetit do të...

Firefox njofton përdoruesit kur të dhënat e tyre janë të hakuara

Mozilla ka lëshuar një shërbim falas të quajtur Firefox Monitor, i cili do të njoftojë përdoruesit e këtij shfletuesi kur informacioni i tyre personal...

Apple e konfirmon, iPhone ka një problem serioz

Apple pritet ta rregullojë një problem në iPhone, që i bënte selfiet të duken shumë mirë duke e mjegulluar pak lëkurën. Përdoruesit e iPhone XS...

Google regjistron “tinëz” zërin tuaj, ja si ta dëgjoni dhe fshini atë

Në vitin 2015 u raportua se Google mban një regjistër audio të të gjitha pyetjeve të ndryshme që kërkoni nëpërmjet funksionit të kërkimit nëpërmjet...

Aeroporti krijon “kutitë e gjumit”

Një aeroport në Amerikë së shpejti do t'u ofrojë udhëtarëve të lodhur mundësinë për tu shplodhur në rehati në sajë të një salle me...

Aplikacioni që iu lejon të ngarkoni automatikisht 9 fotografi nga 2018-ta në Instagram

Nëntë fotografitë më të mira në Instagram mund të përzgjedhen përmes një aplikacioni, i cili radhit fotografitë që ka marrë më së shumti vëmendje. Një...

Bien shitjet e iPhone

Shifrat konfirmohen edhe nga vet kompania që ka publikuar shumë më pak të ardhura për këtë fillim vit.

Facebook zbulon aksidentalisht të ardhmen e Messenger

Facebook duket se ka zbuluar aksidentalisht të ardhmen e ‘Messenger’ në fillim, duke publikuar një postim në blog që zbulon planet e...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...

Rama: Frika nga drejtësia e ka kthyer opozitën në kamikaze

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka lëshuar sërish akuza për opozitën gjatë fjalimit të mbajtur në bashkinë e Gramshit, për votimet e 30...

Serbia paralajmëron hyrjen masive të mallrave serbe në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq është shprehur sot se qeveria e Serbisë do të fusë mallra serbe në Kosovë – me çdo...

A do ta refuzojnë arabët marrëveshjen për Palestinën, siç e refuzoi Sulltani Osman?

Politikani veteran libanez Walid Joumblatt ka nxjerrë një krahasim ndërmjet reagimit të Perandorisë Osmane ndaj ofertës së themeluesit të Cionizmit Theodor Herzl...

Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...